Шахраї у Харківській області не зважають на війну

Фото: Харківська облпрокуратура

У Харківській області 44-річного чоловіка підозрюють у тому, що він з 2022 року оббирав земляків, обіцяючи поховання на одному з міських цвинтарів. Співробітником цвинтаря він не був, але «аванси» від родичів померлих отримував, після чого зникав.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«За даними слідства, у 2022 році підозрюваний розмістив сторінку на інтернет-ресурсі Google Maps під назвою «14 кладовище м. Харків», додавши фотознімки, геолокацію та власний  номеру телефону для подальшого зв’язку», – йдеться у повідомленні.

При цьому до кладовища підозрюваний не мав жодного стосунку, але розсилав своїм «клієнтам» квитанції на «аванс» у сумі від 500 до 1500 гривень, а отримавши гроші зникав.

Фото: Харківська облпрокуратура

Правоохоронці викрили чоловіка та вже повідомили йому про підозру в шахрайстві, вчиненому повторно (ч.ч. 1,2 ст. 190 КК України).

Інша любительниця чужих грошей з Дергачів Харківської області вдвоє молодша – дівчині 22 роки – але не менш спритна.

Як повідомили в обласній прокуратурі, навесні минулого року до дівчини звернулася її літня знайома з проханням допомогти налаштувати мобільний додаток «Приват 24», для чого передала їй «свою банківську картку та паспорт, де знаходився логін та пароль входу до особистого кабінету».

Спритна дівчинка скопіювала логін та пароль, оформила через «Дію» жінці, яка ні про що не здогадувалася, статус ВПО та почала переводити цю державну допомогу на свою картку.

«Вона встигла викрасти за рахунку знайомої майже 50 тисяч гривень, які витратила на покупки у торгово-розважальних мережах», – вважають у прокуратурі.

Фото: Харківська облпрокуратура

Обвинувальний акт стосовно цієї спритниці за двома статтями Кримінального кодексу вже направлений до суду. Окрім крадіжки, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК) їй інкримінують ще й несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем  – також під час дії воєнного стану (ч. 5 ст. 361 КК). Все це разом «тягне» на 15 років за ґратами.

Як повідомляв Харків Times, на початку грудня минулого року поліція затримала у Харкові 48-річного чоловіка, підозрюваного в тому, що він намагався ошукати рідних загиблого військового, стверджуючи що той живий і знаходиться у полоні й можна повернути його додому за 10 тисяч доларів.