Керівник ХАЦ військовослужбовець Булах є фігурантом у справі про зловживання при прийомі на службу – ДБР

Фото: www.rbc.ua

Обшук вдома у керівника Харківського антикорупційного центра, військовослужбовця Національної гвардії України Дмитра Булаха було проведено у рамках досудового розслідування за фактом можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців. Це розслідування здійснюють працівники Державного бюро розслідувань за матеріалами Служби безпеки України.

Про це Харків Times повідомив речник територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка.

«У межах цього розслідування Бюро з’ясовує можливе перевищення повноважень командуванням однієї з військових частин Нацгвардії, яка дислокується на Харківщині. 10 квітня 2024 року ДБР та СБУ провели санкціоновані слідчі дії у вказаній військовій частині та за місцем проживання одного з фігурантів, який є представником антикорупційної громадської організації. Зазначаємо, що кримінальне провадження жодним чином не стосується діяльності громадської організації. Під час обшуків речі, які стосуються діяльності ГО не вилучалися», – розповів Білка.

Він уточнив, що досудове розслідування розпочато за ч.5 ст. 426-1 Кримінального кодексу (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці). Згідно з Кримінальним кодексом, санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

«На даний момент підозри не повідомлялися», – сказав Білка, відповідаючи на питання ХТ. Він не уточнив, який процесуальний статус має Булах у цій кримінальній справі.

За інформацією ХТ, Булах за званням є молодшим сержантом.

Як повідомляв Харків Times, 10 квітня Харківський антикорупційний центр заявив про проведення обшуку співробітниками ДБР та оперативниками СБУ за місцем проживання керівника організації, депутата Харківської міської ради Дмитра Булаха, який зараз є військовослужбовцем Національної гвардії України.

ХАЦ заявив, що сприймає це як продовження кампанії тиску на представників громадського сектору України.