Колишній очільник окупаційної адміністрації Балаклії Калайда проведе за ґратами 14 років

Фото: ДБР

Суд визнав винним 50-річного колишнього очільника окупаційної адміністрації рф у Балаклії (Олега Калайду – ХТ) у колабораційній діяльності та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на 14 років.

Про це Харків Times повідомили речник Управління Служби безпеки України Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

Як встановило розслідування, засудженим є колишній співробітник місцевого підрозділу розформованої міліції. На початку повномасштабного вторгнення росії він один з перших у Балаклії підтримав загарбників.

На початку червня 2022 року чоловік обійняв посаду «исполняющего обязанности начальника Балаклейского отдела полиции Изюмского района Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области». До повноважень «очільника» псевдоправоохоронного органу входили прийом на роботу нових співробітників, затвердження внутрішніх документів, організація службової діяльності та матеріально-технічного забезпечення підлеглих. Крім того, колаборант брав участь у нарадах, які проводили представники окупаційних органів влади. Він також пропонував своїм колишнім колегам працевлаштуватись до «полиции», аргументуючи високою заробітною платою у російських рублях та комфортними умовами праці. Також він займався фабрикуванням «карних справ» проти українських патріотів та організовував чергування підлеглих на блокпостах

У подальшому окупанти перепризначили чоловіка на посаду «и.о. начальника Балаклейского территориального управления Изюмской ВГА Харьковской области». Він змінив на цій посаді Юрія Шевченка.

Після того, як ЗСУ розпочали контрнаступ на Харківщині, колаборант намагався втекти до «ЛНР», проте у м. Куп’янськ його затримали співробітники СБУ та Державного бюро розслідувань.

Під час судового засідання обвинувачений свою вину визнав частково, характеризував свої дії як «крайню необхідність».

Суд визнав чоловіка винним у колабораційній діяльності (ч. 5, 7 ст. 111-1 Кримінального кодекса) та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на 14 років із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 11 років. Також у нього конфісковано майно, зокрема елітну нерухомість загальною площею майже 200 м² та позашляховик преміум-класу.

Як повідомляв Харків Times, правоохоронці оголосили підозру у державній зраді та колабораційної діяльності колишньому заступнику Куп’янського міського голови Андрію Козубу.