Під суд на Харківщині йде організатор трансляції російських телеканалів

Фото: Харківська обласна прокуратура

Куп’янська окружна прокуратура Харківської області затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 62-річного чоловіка за фактом виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, вчиненого з використанням засобів масової інформації, та за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 436-2, ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідство встановило, що підозрюваний мешканець селища Великий Бурлук працював інженером у місцевій телерадіокомпанії й під час окупації Куп’янщини  «добровільно пішов на співпрацю з окупантами».

«У серпні 2022 року чоловік уклав так званий «договор возмездного выполнения работ» з представниками окупаційної адміністрації. Маючи необхідні навички і доступ до обладнання, колаборант організував трансляцію російських телеканалів на території Куп’янщини, де в подальшому транслювався антиукраїнський контент. Чоловік отримав за це плату в російських рублях», – вважають у прокуратурі.

Він також дав інтерв’ю російському пропагандистському каналу, в якому «свідомо перекручуючи факти, заперечував збройну агресію рф проти України, висловлювався на підтримку дій ворога, представляв російських військових «визволителями» і розповідав, як держава-агресорка «турбується» про місцеве населення, забезпечуючи мешканців гумдопомогою».

Тепер долю підозрюваного вирішуватиме Чугуївський міський суд Харківщини. Йому загрожує до 12 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Маємо надію, зрадник отримає по заслузі. Цікаво лише, як він почувається нині, коли у його рідному Великому Бурлуці день тому російська авіабомба вбила шестирічну дівчинку та її дідуся й поранила маму дитини. Задоволений діями «визволителів»?

Як повідомляв Харків Times, в середині березня минулого року на звільнених територіях Харківської області СБУ затримала місцевого мешканця, який під час російської окупації організував трансляцію російських телеканалів.

28 лютого росіяни вдарили керованими авіабомбами по селищу Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області. Від російської авіабомби загинули шестирічна дівчинка та її дідусь, мати дівчинки отримала поранення.