СБУ викрила колаборанта, який організовував масові заходи в Балаклії для підтримки окупантів (фото)

 

Прокуратура на підставі зібраних співробітниками Служби безпеки України доказів заочно повідомила про підозру 58-річному чоловіку, який влітку 2022 року очолив «Балаклійський будинок культури та добровільно співпрацював з незаконною владою окупантів.

Про це Харків Times повідомили речник Управління Служби безпеки України Харківської області Владислав Абдула, прес-служби прокуратури області

До повномасштабного вторгнення підозрюваний працював технічним співробітником у будинку культури, але з приходом «руського миру» вирішив реалізувати власні керівні амбіції.

Зокрема, 27 серпня 2022 року він організував, забезпечив усією технікою та особисто брав участь в урочистостях з нагоди святкування річниці заснування міста, на яких представники російської «адміністрації» публічно закликали до підтримки окупації Балаклії військами рф. Також у цей день проводився авто-, мото- та велопробіг з використанням символіки рф.

Напередодні деокупації Ізюмського району колаборант втік на територію росії та наразі переховується там від українського слідства.

Зловмиснику оголошено заочну підозру за ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу. Вирішується питання щодо оголошення його у розшук.

Як повідомляв Харків Times, 47-річній мешканці м. Вовчанськ, яка під час окупації міста добровільно очолила фейковий відділ «культури, молоді та спорту», заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності.