У Балаклії на відновленні ліцею ціни завищують часом у 200 разів

Фото: dani-info.com

У кошторисі на відновлення ліцею № 4, яке планує провести Балаклійська міська рада за гроші Європейського інвестиційного банку, по деяких позиціях розцінки у порівнянні з ринковими перевищені у 200 разів. Відділ освіти Балаклійської міськради разом із приватним підприємством «Будівельна компанія «Промтекс», близьким до бізнесу екс-нардепа від регіоналів Анатолія Денисенка, квапляться «освоїти» 127 мільйонів, які європейці дають на відбудову навчального закладу.

Про це Харків Times довідався з моніторингу системи Prozorro та публікацій Харківського антикорупційного центру (ХАЦ).

У кошторисі вказані ціни на будівництво та обладнання навчального закладу. І ось серед обладнання наявний таких собі «чемпіон по переплатах» – патч-корд категорії 5е довжиною 0,5 м PC-UTP-05M (це – складник кабельної системи для оргтехніки). На ринку цей дріт коштує 25-30 гривень. А у кошторисі саме цей патч-корд фігурує по ціні 5000 (п’ять тисяч!) гривень.

Взагалі у той кошторис варто зазирнути тверезим оком – там іще багато чого цікавого. І цементно-піщана суміш, яка у будівельних магазинах коштує по 5 гривень, а тут – по 14, і металопластикові двері по 18 тисяч за кв. метр, і поліетиленові труби по 550 гривень за погонний метр (переплата у 200 гривень у порівнянні з ринком), і подвійна переплата на поліетиленовій мембрані Protan SE 1,2.

«Вартість кубічного метру бетону с20/25 прописана по 5110 гривень без доставки, хоча у Харкові такий бетон продають по 3200 гривень за кубометр», – помітили експерти ХАЦ.

І треба ж розуміти, що ті труби, двері, бетон чи мембрану купують «не в одиничному екземплярі». Приміром, на цементно-піщаній суміші сумарна переплата наближається до мільйона.

Якщо вас цікавлять подробиці цих фантастичних переплат, дивіться матеріал на сайті ХАЦ.

А особливо розчулює любов балаклійських чиновників до екзотичних рослин. Поруч із ліцеєм планують посадити не якусь там українську шипшину чи то смородину, а витончену спірею японську за ціною 580 грн/саджанець. От тільки ці самі саджанці комунальники через те ж Prozorro купують по 120 гривень, а в інтернет-магазинах саджанці спіреї стартують від 50-80 гривень за одиницю.

І виникає принаймні одне питання: а балаклійська влада разом із «Промтексом» не бояться, що раптом європейські грошедавці уважно придивляться до того кошторису? Може, придивившись, вони просто не дадуть на відновлення ліцею ані копійчини?

Як повідомляв Харків Times, у минулому році в регулярно обстрілюваних росіянами Харкові та Харківській області почали відновлювати понівечені російськими обстрілами школи й ліцеї. На це виділяються гроші з бюджетів різного рівня, з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, з міжнародної допомоги. Харківська міськрада вже уклала договорів на відновлення шкіл більше, ніж на 30 мільйонів гривень. В області відновлюють 21 освітній заклад, за відомостями ХОВА, шість вже відновлені. Російські обстріли останнім часом значно почастішали.