Громаді Харкова повертають озеро у селищі Жуковського

Фото: Харківська обласна прокуратура

Київський районний суд Харкова підтримав позов Київської окружної прокуратури та повернув у власність держави озеро Очерет, розташоване на території селища Жуковського в Харкові.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Розслідування встановило, що розташована по вулицях Кільцевій та Гризодубової земельна ділянка площею 13 га, на якій розташовано озеро, була за рішенням органу місцевого самоврядування передана у приватну власність.

«Згідно з геодезичним звітом, на цій ділянці розташований водний об’єкт – озеро Очерет. Загальна площа земель водного фонду, що потрапляє в межі спірної земельної ділянки, складає майже 12 га. Землі водного фонду не можуть бути надані у приватну власність фізичній особі, у тому числі для ведення особистого селянського господарства», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Тобто у даному випадку були порушені норми водного та земельного законодавства, що й стало підставою для звернення до суду. А суд повернув незаконно віддану ділянку з озером у власність держави.

У прокуратурі обіцяють, що як тільки рішення суду набере законної сили, «окружною прокуратурою будуть вжиті заходи щодо його реального виконання».

Як повідомляв Харків Times,  суд задовольнив дві позовні заяви Чугуївської окружної прокуратури Харківської області та повернув у власність держави земельні ділянки, розташовані у межах Національного природного парку «Гомільшанські ліси», загальною вартістю понад 1,1 млн гривень.