Кому війна, а кому…

Ілюстративне фото: avtomir.ua

Від початку повномасштабного вторгнення рф деякі українські посадовці та народні обранці вочевидь не втратили своїх доходів й не відмовилися від чималих особистих витрат. Щоправда, здебільшого стверджують, що й на допомогу ЗСУ їм також вистачає грошей.

Про це Харків Times дізнався з розслідування, проведеного проектом Радіо Свобода «Схеми» стосовно купівлі останнім часом низкою держслужбовців та нардепів елітних автівок.

Серед інших можновладців «засвітилися» й суддя Харківського апеляційного суду Сергій Шабельніков та харківський нардеп від «Слуг народу» Євген Пивоваров.

Шабельников у грудні 2022 року придбав LEXUS NX 350H того ж року випуску. У своїй декларації суддя вказав вартість тієї покупки – 2 млн 185 тисяч гривень.

«На запитання «Схем» щодо купівлі авта у розпал війни суддя Шабельніков коротко зазначив, що «вся інформація буде в декларації», а на інші коментарі він «не має часу, оскільки займається службовою діяльністю». Згодом суддя перетелефонував і повідомив, що купив авто за власні гроші, що йому «у Харкові потрібна надійна автівка», і що він «із колегами допомагає ЗСУ» – зазначають журналісти «Схем».

Харківський нардеп Пивоваров від спілкування із журналістами телефоном взагалі відмовився. Але з вивчення його декларації відомо, що член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ тепер є власником Audi A8 2020-го року випуску, вказана вартість якого становить 1 млн 300 тисяч гривень.

«Після відновлення доступу до Державного реєстру декларацій Нацагентством з питань запобігання корупції стало зрозуміло, що повномасштабне вторгнення російських військ в Україну не стало на заваді оновленню автопарків українських суддів, правоохоронців і депутатів різних рівнів. Це все в той період, поки вся країна збирає на пікапи для українських воїнів, яких постійно не вистачає», – йдеться у розслідуванні «Схем».

Ілюстративне фото: nextcar.ua

Як повідомляв Харків Times, міські ради на Харківщині під час війни готові витрачати гроші на елітні автівки для власних потреб.