Харківський екс-чиновник та екс-депутат міськради таки отримав 3,5 роки

Мер і його радник. Фото: Настоящий Дозор

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду підтвердив вирок, згідно з яким колишнього депутата Харківської міської ради та «за сумісництвом» колишнього директора КП «Комплекс з вивезення побутових відходів» Фазіля Аббасова засудили на 3,5 роки ув’язнення.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

«Касаційний кримінальний суд Верховного Суду підтвердив законність вироку Апеляційної палати ВАКС від 11.08.2023 колишньому депутату Харківської міської ради – очільнику одного з комунальних підприємств Харкова Ф. Аббасову», – йдеться у повідомленні.

Начальником КП «Комплекс з вивезення побутових відходів» Фазіль Аббасов став у 2015 році, а до того з 2006 року був радником з економічних питань двох «споріднених» харківських мерів – Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса. Депутатом міськради ставав двічі: у 2010 році – від партії регіонів та у 2015 – від «Відродження». Під час свого керівництва комунальним підприємством майже рівно вісім років тому, у 2015 році, «прославився» спробою спочатку зменшити, а потім і зовсім не платити заробітну плату працівникам. Лише загроза страйку та того, що «місто потоне у смітті» змогла виправити ситуацію.

«У 2016 році комунальне підприємство оголосило закупівлю обладнання для потреб міста. Напередодні укладання договору з переможцем тендеру директор КП Фазіль Аббасов, який також був депутатом Харківської міськради, за власної ініціативи вніс зміни до характеристик предмета закупівлі, внаслідок чого закупили іншу продукцію, яка не відповідала вимогам документації конкурсних торгів. Через це підприємство додатково перерахувало майже 1 млн грн», – нагадав Харківський антикорупційний центр (ХАЦ).

Більш того, доведено, що частину цієї суми постачальник сміттєвих контейнерів пізніше перерахував компанії, бенефіціарним власником якої був саме Аббасов. І вже після торгів були «змінені технічні параметри контейнерів, зокрема зменшили товщину стінок контейнерів для вивезення ТБО, що дозволило виробнику зекономити на матеріалах». І після підписання угоди на суму 3,6 млн грн, переможець торгів ПАТ «Форез» перерахував фірмі Аббасова ТОВ «Виробнича компанія «Алмаз» 1,4 млн гривень.

За даними експертизи, переплата комунального підприємства становила понад 900 000 грн. До речі, зараз Виробнича компанія «Алмаз» має назву ТОВ «Платформа 19», а її засновником є син Аббасова Тарас. І протягом 2017-2018 років, як повідомив ХАЦ із посиланням на ProZorro, Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради без проведення аукціонів уклав із цією фірмою шість договорів на загальну суму 101,7 тис. гривень.

Суди над Аббасовим старшим тяглися певний час. Суд першої інстанції визнав доводи проти нього «неприпустимими» і виправдав. Але Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала цей вирок і нарешті Верховний суд виніс остаточне рішення: винен і сидітиме.

Як повідомляв Харків Times, у січні 2022 року Фазіль Аббасов «засвітився» серед тих, хто придбав одну з 84 земельних ділянок, які, на думку правоохоронців, були виділені незаконно й своїм існуванням фактично унеможливили реалізацію проекту будівництва електродепо «Олексіївське» третьої лінії Харківського метрополітену.