Внаслідок зледеніння на Харківщині падали опори електромереж

Фото: Харківобленерго

Внаслідок негоди в Харківській області спостерігається намерзання льоду на дротах електромереж. Подекуди через зледеніння навіть падали електроопори.

Про це Харків Times повідомили в АТ «Харківобленерго».

«Енергетики зазначають, що подібне природне явище дуже неприємне для електромереж. Відключення через обледеніння усувати важко, адже страждають не тільки проводи, а і опори, які руйнуються не витримуючи навантаження», – йдеться у повідомленні.

Як повідомили Харків Times у Міненерго, на ранок сьогодні, 15 грудня, без електрики залишається 136 населених пунктів (43,4 тисячі клієнтів), через бойові дії – 16,4 тисячі споживачів.

«Через обледеніння пошкоджені 250 опор, проїзд до яких ускладнений сильною ожеледицю і заметами на дорогах. Енергетики працюють, залучаючи до роботи дорожні і комунальні служби», – повідомили у Міністерстві енергетики.

Внаслідок негоди вчора ввечері відключилася повітряна лінія 330 кВ. Через це на підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго» відключилися й два автотрансформатори, які були заживлені від дизельних генераторів. За кілька годин автотрансформатори були підключені, а пошкодження повітряної лінії було виявлено за 10 км від підстанції.

Як повідомив Суспільному керівник Барвінківської громади Олександр Бало, наразі громада відключена від електрики повністю. Є проблеми зі зв’язком.

За словами секретаря Близнюківської селищної ради Сергія Володченка, на ранок 15 грудня без світла лишається 31 село, не працюють 122 підстанції, без електрики майже три тисячі абонентів. Деякі населені пункти громади перебувають без світла вже три доби.

«За три доби 270 електроопор пошкоджені, вони впали. Лише за останню ніч впало 100 опор. У деяких населених пунктах вже три доби немає світла – у Серафимівці, Рижовому, Дуніному, Валер’янівці, Острівщині, Степовому, Водолазькому, Катеринівці. Працюють додаткові бригади енергетиків, залучені з інших районів. Зараз ускладнює виконання усіх завдань ще ситуація на дорогах. Бо не всюди може проїхати навіть спецтехніка. Зараз виїжджає їхня техніка з опорами, а за ними виїжджає техніка наша посипає дорогу, бо не вистачає транспорту і в автодорі. Ніяких термінів поки не дають», – розповів Суспільному Володченко.

Як повідомили Харків Times у Великобурлуцькій громаді, через крижаний дощ «відбулось обледеніння на лініях електропередачі напругою 0,4-10 кВ, що своєю чергою призвело до обривів проводів. Також обриви виникли внаслідок повалення обледенілих дерев». На ранок 15 грудня без електрики залишаються мешканці частини селища Великий Бурлук, сіл Середній Бурлук, Шевченкове та Малий Бурлук.

Як повідомили Харків Times у Лозівській міськраді, очікується, що прогнозований синоптиками сильний дощ лише посилить зледеніння, від якого, за словами директора місцевого КП «Еко-Сан» Володимира Селезньова, «у Лозовій вже сотні пошкоджених дерев, у селах та селищах можуть бути – тисячі». Бригади КП працюють перш за все «на ділянках, де повалені дерева пошкодили електромережі, щоб люди були зі світлом».

Фото: Харківобленерго

Як повідомляв Харків Times, внаслідок негоди в Харківській області знеструмлені 136 населених пунктів, 38 з них – частково.

Вчора, 14 грудня, негода спричинила серйозну аварію в нашій енергосистемі, яка могла викликати неабияку кризу в системі опалення Харкова.