Харківські курсанти-льотчики стали хрещеними батьками маленьким сиротам з Луганщини (фото)

Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ

У квітні 2022 року тоді ще першокурсники льотного факультету  Харківського університету Повітряних Сил ЗС України ім. Кожедуба стали хрещеними батьками 16 маленьких сиріт з евакуйованого до Львова сиротинця з Луганщини. Відтоді хлопці опікуються своїми маленькими похрестниками.

Про це Харків Times повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Ні, роль хрещених батьків не обмежується даруванням іграшок та смаколиків на свята. Хлопці постійно бачаться зі своїми малими похрестниками, допомагають у сиротинці, якщо треба щось полагодити чи переставити, ну й, звісно, дарують іграшки та футболки «з літачками». А ще – не дочекаються, коли їхні маленькі підопічні трохи підростуть, щоб їх можна було взяти із собою, «звозити на військовий аеродром, показати світлини із свого першого польоту чи ще краще – посидіти в кабіні справжнього винищувача». Зараз похресники ще надто малі, вони залюбки граються та приміряють справжні авіаційні шоломи, але поки мало що розуміють. Щоправда, це не заважає хлопцям-курсантам любити їх та перейматися за малечу під час ракетних атак рашистів на Львівщину.

«Раніше я з ним грався, бігав за іграшкам та фруктами, піклувався про малого і сумував за ним. Але, коли почув, що одна із ракет влучила в дитячий будинок, де живуть наші похресники і там обвалився дах, то просто земля з-під ніг пішла. Ледь не здурів, поки не почув у слухавку, що всі дітки – живі-здорові. Як тільки зуміли вирватись, ми із хлопцями примчали обіймати своїх малих, допомогли розбирати завали…  Роботи було багато – цілий день ломами і лопатами махали. Насправді постійно допомагаємо, коли потрібно щось полагодити чи зробити. Не одними ж подарунками на свята тішити!» – розповідає третьокурсник Антоній.

Він, жартуючи, пригадує, як вони з друзями хвилювались через свій напружений графік – чи вистачатиме часу на зустрічі із похресниками. Яке ж було їхнє здивування, коли дізналися, що і в малих розпорядок дня не менш щільний: сніданок-обід, сон, заняття, вакцинації… Ще спробуй знайди те вільне віконце!

«Багато хто вирішив, що ми зробили це для красивої картинки. Прийшли у формі до церкви, сфотографувались і задоволені пішли додому. Ні! Абсолютно не так! Дійсно хочеться, не просто погратись і принести цукерки цим малим, а повпливати на їхнє майбутнє, допомогти із навчанням, показати їм, що світ навколо – не злий! А найголовніше стати для них прикладом та підтримкою! Пригадую, як у 21-му я подав документи на льотну посаду, сказав батькам, що це – моя мрія і про інші спеціальності навіть чути не хочу! Батьки неймовірно нервували, плакали, накручували себе, але в потрібний момент сказали: «В тебе все вийде! Ти молодець!» Хочеться в потрібний момент бути поруч із Макаром і теж сказати йому: «Все вийде!» Адже це насправді дорогого вартує», – каже Антоній.

А наступної ночі Святий Миколай обов’язково принесе малюкам подарунки, серед яких буде багато літачків чи ще «чогось авіаційного». І слідом за авторами допису на сторінці Командування Повітряних Сил ЗСУ у Facebook хочеться сказати: цим малюкам таки пощастило.

Як повідомляв Харків Times, одним з найлегендарніших українських пілотів є випускник Харківського університету Повітряних Сил ЗС України ім. Кожедуба Андрій Пільщиков (Джус), який став обличчям української військової авіації та після загибелі 25 серпня був похований на Аскольдовій могилі у Києві.