Харків’янин Андрій Пільщиков загинув у авіакатастрофі над Житомирщиною (фото)

Фото: Цивільний повітряний патруль/Facebook

Капітан Андрій Пільщиков із позивним «Джус», один з трьох пілотів, які загинули 25 серпня у жахливій катастрофі двох військових літаків Л-39 в небі над Житомирською областю, ще підлітком мріяв про небо на аеродромах Харківщини, а свою льотну кар’єру розпочав у лавах харківського «Цивільного повітряного патруля».

Про це Харків Times повідомили у прес-службі патруля.

«Ми познайомились з тобою, коли ти закоханим у небо підлітком з’явився на одному з польових аеродромів. Тобі було цікавим все,що пов’язано з авіацією. Певною мірою, дивлячись на тебе та твоє захоплення авіацією і народилась ідея створення авіаційного навчального кадетського центру для молоді, що мріє про польоти та захоплюється авіацією», – йдеться у повідомленні.

У патрулі розповіли, що свій перший політ Андрій здійснив саме тут, «з нашим пілотом на літаку Х-32-912 «Бекас».

Як повідомили Харків Times у Бригаді тактичної авіації міста Васильків, уродженець Харкова Андрій Пільщиков  «вісім років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16».

Але й здійснивши свою мрію та ставши військовим льотчиком, Андрій завжди «знаходив можливість завітати до кадетів  та провести заняття або організувати цікаву екскурсію.Ти завжди був своїм,рідним для кадетів , як і вони для тебе. Як колись ти сам, так тепер наші вихованці йшли на зустріч своїй мрії – ставали курсантами авіаційних вишів , щоби в майбутньому стати пілотами», – згадують у «Цивільному повітряному патрулі».

«Ти був рушійною силою реформ в наших Повітряних Силах, одним з найбільш вестернізованих пілотів, такий собі американський пілот, «як в кіно». Ти просто був пілотом майбутнього, вірніше навіть не так: пілотом майбутньої України, тієї країни, яку ми виборюємо та будуємо», – вважають у Харкові.

Разом із Андрієм Пільщиковим у небі над Житомирщиною загинули майори авіації В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін.

В’ячеслав Мінка мешкав на Київщині. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим технічно підготовленим пілотом. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.

В’ячеслав Мінка. Фото: Бригада тактичної авіації м. Васильків/Facebook

 

Сергій Проказін з Полтавщини 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішку, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.

Сергій Проказін. Фото: Бригада тактичної авіації м. Васильків/Facebook

Вічна пам’ять героям, які захищали небо України. Редакція Харків Times висловлює свої найщиріші співчуття рідним, близькім та бойовим побратимам майора В’ячеслава Мінки, майора Сергія Проказіна та капітана Андрія Пільщикова.