Двоє підприємців незаконно привласнили землю у центрі Харкова вартістю 18,5 млн грн

Фото: uk.wikipedia.org

За втручанням прокуратури державі було повернути розташовану на вулиці Шевченка, в історичному центрі Харкова земельну ділянку площею 0,8677 га. Її вартість складає майже 18,5 млн гривень.

Про це Харків Times повідомили у Харківській  обласній прокуратурі.

Вказана ділянка стала власністю двох суб’єктів господарювання на підставі рішення Господарського суду Харківської області, ухваленого у квітні цього року.

За даними прокуратури, рішення порушило права і інтереси власника землі – держави в особі розпорядника Харківської обласної військової адміністрації. І всупереч законодавству приймалося без участі представника власника. Тобто без участі власника – держави – останню позбавили права власності на спірну земельну ділянку.

“Рішення суду першої інстанції, як підстава набуття права приватної власності на земельну ділянку, визнано нечинним, обласною прокуратурою забезпечено повне фактичне поновлення порушеного права держави в особі Харківської обласної військової адміністрації шляхом скасування у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права”, – розповіли у прокуратурі.

Як повідомляв Харків Times, приватне підприємство має повернути земельну ділянку, розташовану по вулиці Пушкінській у Харкові. Ця ділянка розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення Поселення Харків і за законом має знаходитись тільки у державній власності.