Суд повернув у власність держави історичну землю у середмісті Харкова

Фото: sputnik-abkhazia.info

Приватне підприємство має повернути земельну ділянку, розташовану по вулиці Пушкінській у Харкові. Ця ділянка розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення Поселення Харків і за законом має знаходитись тільки у державній власності.

Про це Харків Times повідомили у Харківській  обласній прокуратурі.

Однак на підставі рішення Харківської міської ради вказану землю продали товариству з обмеженою відповідальністю “для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель”.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», землі, на яких розташовані пам’ятки археології, можуть перебувати лише у власності держави. Тому прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення міськради, та визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Проте Господарський суд Харківської області відмовив у задоволенні позову.

“Східний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та повністю задовольнив позовні вимоги прокурора — земельну ділянку буде повернуто державі.”, – розповіли в прокуратурі.

Розпорядником земель вказаної категорії в межах міста є Харківська обласна державна (військова) адміністрація, а контроль за використанням пам’яток археології здійснює Департамент культури і туризму облдержадміністрації.

Вартість зазначеної ділянки складає 3 млн грн.

Як повідомляв Харків Times, прокуратура звернулася до суду через дві ділянки, розташовані в межах пам’ятки археології місцевого значення Поселення Харків.