Заступниці мера Вовчанська, яка здавала окупантам воїнів АТО, присудили штраф

Першій заступниці мера Вовчанська, 68-річній Ользі Камінській, яку СБУ викрили на держзраді, зокрема, передачі ворогу даних про воїнів АТО, вдалося уникнути в’язниці. Спочатку чиновницю підозрювали у держзраді, проте до суду передали справу вже за іншою статтею, за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111 КК України).

Про це Харків Times довідався з вироку Київського районного суду м. Харкова.

За даними СБУ, перша заступниця мера м. Вовчанськ під час окупації склала та передала російським загарбникам списки учасників АТО  та ООС та проукраїнські налаштованих місцевих мешканців. Окрім цього жінка агітувала місцевих мешканців підтримувати окупаційний режим та особисто брала участь у знятті прапора України з адміністративних будівель міста.

У липні 2022 року жінці заочно повідомили про підозру  у державній зраді, вчиненій в умов ах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Максимальне покарання за такий злочин передбачає довічне ув’язнення з конфіскацію майна.

Проте судили Камінську лише за передачу матеріальних ресурсів ворогу (ч. 4 ст. 111 КК України).

Суд встановив, що наприкінці березня 2022 року, коли Вовчанська громада, була окупована, обвинувачена розпорядилася звільнити та добровільно передала в розпорядження ворогу приміщення будівлі Вовчанської міської ради на вулиці Соборній, 73.

За показами свідків, обвинувачена під час окупації працювала на посаді першого заступника Вовчанського міського голови приблизно до травня 2022 року. У цей час вона проводила наради з представниками комунальних підприємств, на яких вирішувалися питання забезпечення міста світлом, теплом, водою.

У суді Камінська свою вину визнала повністю, пояснила, що як посадова особа під час окупації продовжувала виконувати протягом двох місяців покладені на неї обов`язки, слідувала інструкціям української влади й ніяким чином не співпрацювала з окупантами. Усім працівникам міськради були видані на руки трудові книжки та особові справи, усі були відправлені по домівках. Залишилися тільки ті, хто забезпечував життєдіяльність громади.

За її словами, 25 березня вранці у приміщенні міської ради вже були озброєні російські загарбники, будівля була захоплена. На вимогу озброєних, щоб зберегти своє життя та співробітників, вона надала усну вказівку залишити приміщення. Обвинувачена запевнила, що документів про передачу будівлі вона не підписувала та їх не існує.

Камінська розповіла, що виконувала свої службові обов’язки два місяці, поки очільник міста був на лікарняному. 27 квітня той вийшов на роботу, і вона особисто йому вручила свою заяву про звільнення. Після чого на роботу не виходила. Бажання працювати в окупаційній адміністрації у неї не було.

Суд визнав її винною за ч. 4 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) та призначив покарання у виді штрафу 170 000 гривень, з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування упродовж 12 років, з конфіскацією всього майна.

Як повідомляв Харків Times, підозрюваній у держззраді 67-річній першій заступниці мера Вовчанська обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.