Виправданий очільник “народної міліції” Шевченкового повернувся за грати

Обвинувачений у пособництві окупантам В’ячеслав Артюхов, який очолював так звану “народну міліцію” у селищі Шевченкове Харківської області, знов потрапив до СІЗО. Майже три місяці тому суд визнав посібника окупантів невинуватим і дозволив вийти на волю, після чого Артюхов став погрожувати людям, які свідчили проти нього.

Про це Харків Times довідався з ухвали Полтавського Апеляційного суду.

Згідно з повідомленням Артюхова виправдали “у зв`язку з не доведенням, що в його діянні є склад кримінального правопорушення”. Проте прокуратура подала апеляцію на вирок Диканського райсуду.

Під час розгляду апеляції прокурора також клопотали про обрання Артюхову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

“Клопотання мотивовано тим, що на адресу Куп`янської окружної прокуратури Харківської області надійшли заяви чотирьох громадян, що після звільнення з під варти обвинувачений погрожував їм за надані ними показання в суді першої інстанції стосовно нього.”, – йдеться в ухвалі суду.

Допитані безпосередньо в судовому засіданні апеляційного суду свідки під присягою повідомили, що Артюхов після звільнення у вересні – жовтні 2023 року повернувся до Шевченкового та неодноразово погрожував їм безпосередньо чи через близьких родичів фізичною розправою за те, що вони в суді першої інстанції давали стосовно нього показання про вчинення ним злочинів під час окупації селища російськими військами. Погрози сприймали реально, зазначили свідки, оскільки Артюхов відомий тим, що і раніше застосовувала фізичне насильство над людьми.

Адвокат Артюхова наполягав, що його підзахисного виправдано, тому до нього не може бути застосовано запобіжний захід. Цей аргумент суд визначив як неспроможний, оскільки виправдальний вирок ще не набрав законної сили, а тому Артюхов має статус обвинуваченого.

Вислухавши доводи обвинувачення та захисту колегія суддів прийшла до висновку, що Артюхов своїми діями незаконно впливає на свідків.

За рішенням Полтавського Апеляційного суду Артюхову обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 13 січня 2024 року, без визначення застави. Ця ухвала апеляції є остаточною й не може бути оскаржена.

Під час окупації селища Шевченкове В’ячеслав Артюхов як “керівник народної міліції” допомагав російським окупантам розшукувати поліцейських, що до війни працювали у Куп’янському райвідділі поліції, аби схилити їх до переходу на бік окупантів. У липні минулого року, коли селище ще перебувало під окупацією, Артюхову заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Потім справа була перекваліфікована на ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору).

За інформацією Харківського антикорупційного центру, Артюхова затримали у Шевченковому 14 вересня 2022 року. Тоді в нього вилучили службове посвідчення співробітника окупаційної “міліції”. Після отримання підозри чоловік заявив про невинуватість і сказав, що не довіряє показам свідків, адже в нього з ними були конфлікти.

1 вересня 2023 року вересня Диканівський районний суд Полтавської області визнав його невинним, виправдав та звільнив з-під варти в залі судового засідання.

Як повідомляв Харків Times, Офіс генерального прокурора України повідомив про підозру у колаборційній діяльності 43-річному В’ячеславу Артюхову, який очолив так звану “народну міліцію” у селищі Шевченкове Харківської області.