Сквер у Києві назвали на честь 15-річного харків’янина Дані Дідіка

В пам’ять про 15-річного Даніїла Дідіка, що загинув внаслідок теракті біля Палацу спорту у Харкові, назвали сквер на вулиці Паньківській у Києві. Відповідне рішення прийняли депутати Київської міськради.

Про це Харків Times довідався з повідомлення на сайті Київської міськради.

Рішення назвати сквер на честь загиблого патріота з Харкова столичні депутати підтримали на сесії 23 листопада 2023 року. “За” проголосували 76 обранців.

Сквер знаходиться у Голосіївському районі Києва, неподалік КНУ ім. Шевченка.

Даніїл Дідік — наймолодша та, мабуть, найвідоміша жертва теракту біля Палацу Спорту 2015 року. Вибух на проспекті Маршала Жукова стався 22 лютого 2015 року під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності. Внаслідок вибуху на місці загинули двоє людей — активіст Євромайдану 52-річний Ігор Толмачов та 37-річний підполковник міліції Вадим Рибальченко. Було поранено 11 людей. Двоє поранених — 15-річний школяр Данило Дідик та 18-річний студент Микола Мельничук — пізніше померли у лікарні.

Українські музиканти присвятили понад 150 пісень хлопцю в проєкті «Так працює памʼять».

Ініціатором надання скверу в Києві імені Дідіка став журналіст, музикант і письменник Руслан Горовий.

“Оскільки Данило Дідік загинув за саме бажання бути українцем і його імʼя стало символом волі та відданості Україні далеко за межами Харкова, київські активісти запропонували назвати іменем Дані безіменний сквер у столиці. Процес був довгий, тривав кілька років, і от нарешті фінал. “, — розповів Горовий.

За скоєння теракту, внаслідок якого загинули люди, до довічного позбавлення волі засудили Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. Обвинувальний вирок виніс 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова. Однак у зв’язку із «виключними обставинами» запобіжний захід для засуджених змінено на «особисте зобов’язання», оскільки терористів готували до обміну полоненими з рф. Незабаром відбувся й сам обмін.

Як повідомляв Харків Times, харківську школу №11, де вчився загиблий через теракт біля Палацу спорту 15-річний Даніїл Дідік, назвали його ім’ям.