На Харківщині відновлюють електропостачання у знеструмленій через війну громаді

Фото: АТ "Харківобленерго".

У селах Донецьке та Сніжківка Оскільської територіальної громади, яка через війну зазнала суттєвих руйнувань, відновили електропостачання. На черзі – село Топольське: там залишилося підключити до 10 домоволодінь.

Про це Харків Times повідомили в АТ «Харківобленерго».

До складу Оскільскої територіальної громади входять 27 населених пунктів. Всі сіла громади через роз’вязану росією війну, були знеструмлені. Деякі села знищені вщент. Там, де ще недавно вирувало життя, залишилися розбиті підстанції, обірвані дроти та зруйновані опори.

.Як розповів в.о. старшого майстра Ізюмського РЕМ Віталій Борщ, енергетики почали повертати світло до Оскільської громади після того, як свою роботу виконали сапери.

“Спочатку взялися за найкрупніші села, а також ті, де вціліло найбільше будинків. Наприклад, у центрі громади – селі Оскіл – світло відновили у березні, у селах Студенок, Заводи та Співаківка – влітку. Вже восени електрика з’явилася в домівках жителів Вірнопілля, Донецького, а тепер і Сніжківки. Дуже нас чекають у Топольському. Частково село заживили, але декілька дворів поки без світла. Найближчим часом це питання вирішимо”, – зазначив Віталій Борщ.

Нагадаємо, у селі Топольське через російську агресію в селі пошкоджено близько 50% електромережі. У цьому селі частково відновили електропостачання у серпні 2023 року.

Як повідомляв Харків Times, енергетики відремонтували електромережу села Придонецьке Оскільської територіальної громади. Це невелике село залишалося без електрики від самого початку повномасштабного вторгнення рф.

Енергетики замінили шість 6 трансформаторів, щоб відновити електропостачання у селах Яремівка та Студенок Оскільської громади.