Поліцейського-зрадника з Куп’янська засудили до 15 років ув’язнення

Фото: Харківська обласна прокуратура

У Харкові за держзраду засудили колишнього поліцейського відділу реагування патрульної поліції з Куп’янська, який під час окупації міста з власної ініціативи пішов на співпрацю з російськими загарбниками. Під час суду обвинувачений повністю визнав свою провину.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

У захопленому ворогом Куп’янську зрадник обійняв посаду «исполняющего обязанности инспектора – дежурного дежурной части» в «УВД ВГА Харьковской области». Щоб “працевлаштуватись” до створеного рашистами псевдоправоохоронного органу він написав заяву на ім’я «голови» так званої «ВГА Харьковской области». Також подав копії особистих документів, автобіографію, анкету, особисті фотокартки із заявою про надання згоди на обробку персональних даних і підписав «трудовой договор».

“На псевдопосаді переважно він займався тим, що здійснював дактилоскопіювання пальців рук мирних мешканців, яких незаконно затримували російські військові.”, – розповіли у прокуратурі.

Перед деокупацією Купʼянська зрадник встиг отримати нову посаду «оперативного дежурного дежурной части».

За свою віддану роботу на окупантів він щомісячно отримував 45 тисяч російських рублів.

Після деокупації міста зрадник деякий час переховувся у покинутих будинках. На горищі одного з них його затримали у грудні 2022 року.

Експоліціянта судили за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Максимальне покарання за такий злочин передбачає довічне позбавлення волі. Суд призначив зраднику 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Під час судового засідання обвинувачений повністю визнав свою вину.

Обвинувальний вирок виніс Червонозаводський районний суд м. Харкова. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Як повідомляв Харків Timesу Куп’янську співробітники СБУ затримали поліцейського-зрадника, який після звільнення міста не втік з рашистами, а переховувався на горищі приватного будинку.