Нацгвардійський пес двічі за зміну завадив провезенню до Харкова зброї (фото)

5 Слобожанська бригада НГУ/Facebook

Шестирічний бельгійський вівчар Ірбіс та його бойовий побратим лейтенант Дмитро Кириченко протягом одного чергування не пропустили до Харкова два вантажі зброї та вибухівки.

Про це Харків Times повідомили у 5 Слобожанській бригаді Нацгвардії.

«Дмитро та Ірбіс – одна з найкращих кінологічних пар 5-ї Слобожанської бригади НГУ. Знання та навички Ірбіса й Дмитра відомі далеко за межами Харкова. Наприклад, у жовтні поточного року пухнастий гвардієць 5-ї Слобожанської бригади став номінантом церемонії нагородження “Чотирилапі захисники”, яку організували представники Всеукраїнської громадської організації “Кінологічна спілка України”, щоб відзначити 23 службових собаки, які проходять службу в органах сектору безпеки й оборони України», – йдеться у повідомленні.

А лейтенант Кириченко називає Ірбіса «своєю третьою рукою, додатковим носом та ще двома парами швидких ніг».

«А якщо особисто, Ірбіс – це продовження мене самого, частинка мене, яка просто поруч!» – каже Дмитро про чотирилапого побратима.

Днями під час чергування побратими виявили дві спроби провезти у місто зброю та вибухонебезпечні предмети. Рано вранці нацгвардійці зупинили на блокпості Renault Master, що на лафеті віз інший мікроавтобус у ремонт. Водій поводився досить впевнено.

«У таких випадках ми перевіряємо обидві автівки, але особливо прискіпливо – ту, яка іде із зони бойових дій на ремонт. При огляді автівки, яка знаходилась на евакуаторі, нас здивувало, що всередині стояла велика бетонозмішувальна установка, яка займала майже весь вільний простір. Тому я запустив в цей мікроавтобус Ірбіса, який здатний просочитися у будь-яку щілинку.  Раптово мій напарник сів біля внутрішнього борта автівки та підняв морду, вказуючи носом на певну панель обшивки. Аналогічно Ірбіс поводився при огляді мікроавтобуса зовні», – розповідає Дмитро.

Нацгвардійці були впевнені, що між корпусом автівки та обшивкою є схованка. Знявши внутрішню обшивку, гвардійці виявили ретельно приховані два автомати АКС-74, 1530 штук  набоїв 5.45 та багнет-ніж. Викликана на місце події поліція затримала і вантаж, і його власника.

А вже увечері того ж дня нацгвардійці, помітивши серед вантажу Mercedes Sprinter мішок із стріляними гільзами, зрозуміли, що мають справу із людьми, що «полюбляють військові трофеї» та запросили Ірбіса до перевірки цього вантажу.

«Мій напарник обнюхав весь вантаж та повернувся до двох сумок. Сідав біля кожної з них та клав на них морду. Після відкриття саме цих сумок були виявлені два корпуси мін МОН-50 та МОН-90», – розповів Кириченко.

«Будьте впевнені в тому, що наші хвостаті побратими набагато розумніші за вас – навіть не намагайтеся ввозити до Харкова зброю і наркотики!» – попереджають у 5 Слобожанській бригаді НГУ.

Як повідомляв Харків Times, нацгвардійським кінологам та їх чотирилапим побратимам допомагають ветеринари, володарі клінік, «людські» лікарі, члени німецьких ротарі-клубів, які вже неодноразово надсилали з Німеччини корми, ліки й смаколики для собак та купу корисного для людей.