Суд відмовив колишній чиновниці у поновленні на посаді

Фото: Instagram звільненої чиновниці

Харківський окружний адміністративний суд відмовив звільненій скандальній чиновниці Вікторії Грецькій-Миргородській у задоволенні позову щодо поновлення на посаді у Харківській міськраді.

Про це Харків Times дізнався з рішення суду.

Грецька-Миргородська просила суд визнати протиправним та скасувати розпорядження Харківського міського голови «Про проведення службового розслідування та відсторонення від здійснення повноважень на посаді» та зобов`язати Харківську міську раду допустити її до роботи на посаді заступника директора департаменту, начальника управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту. Міськрада ліквідувала це управління одночасно з відстороненням чиновниці влітку цього року після скандалів, пов’язаних з діяльністю установи.

У липні Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) опублікував розслідування щодо витрат на іміджеві проєкти міської ради за завищеними цінами. Після чого міськрада призначила позапланову внутрішню перевірку в очолюваному Грецькою-Миргородською управлінні інноваційного розвитку та іміджевих проєктів, яка тривала з 13 по 19 липня.

Згідно із відомостями ХАЦ, службове розслідування завершилося з невтішними для чиновниці результатами, а саме:

– приховування реальних складових наданих послуг та їхньої вартості з огляду на укладені договори та підписані акти наданих послуг;

– звіти щодо деталізації, обсягу наданих послуг та підтвердження учасників заходів відсутні, що ставить під сумнів їх проведення та оплату коштів саме за проведені заходи;

– відсутні дані щодо діяльності управління в частині залучення інвестицій в економіку міста;

– безпідставно витрачені кошти у розмірі 295 290 грн на придбання сувенірної продукції для організації заходу за участю учасників школи соціального проектування та грантрайтингу “Ореn grant school”, що не відбувся;

– аналіз закупівель управління за 2022 рік та 1 півріччя 2023 року свідчить, що закупівлі здійснювались без використання електронної системи закупівель;

– безпідставне та надмірне витрачання коштів територіальної громади Харкова шляхом укладання прямих договорів без застосування конкурентних процедур, без попереднього аналізу ринка (надсилання комерційних пропозицій, аналізу закупівель в Рrozorro, проведення ринкових консультацій);

– аналіз доцільності та обґрунтування очікуваної вартості закупівель управління взагалі не проводило;

– порушуючи принципи максимальної економії, ефективності та пропорційності, управління укладало договори з певним колом постачальників без належного підтвердження вибору;

– з укладених договорів та підписаних актів наданих послуг незрозуміло, за що саме управління здійснювало оплату за рахунок бюджету територіальної громади, оскільки вищезазначені документи, крім загальної суми договору, взагалі не містять ні складу послуг, ні видів/переліку робіт (з вартісною складовою), ні технічних, якісних та кількісних характеристик таких послуг;

– безпідставно витрачені кошти бюджету на проведення заходів, придбання сувенірних продуктів, розроблення нереалізованих та невпроваджених програмних продуктів в період дії воєнного стану та не обґрунтовано нагальну потребу в закупівлі у районі ведення бойових дій.

Ну, й на додачу до втрати роботи пані Грецьку-Миргородську спіткало ще й розслідування її діяльності з боку СБУ. Скандальну чиновницю підозрюють у заволодінні коштами міського бюджету в розмірі 3 млн гривень на, нібито, розробку програмного забезпечення для БпЛА. Слідчі з’ясували, що ці кошти були невиправдано отримані від міськради, яка просто не має жодних безпілотників.

«СБУ викрила мільйонні збитки, завдані бюджету Харкова під виглядом закупівлі програмного забезпечення для безпілотників. Кіберфахівці Служби безпеки викрили схему заволодіння коштами міського бюджету з боку чиновників Харківської мерії та місцевих підприємців. Завдана шкода – понад 3 млн грн… Міська влада не мала ані реальних потреб у закупівлі такого софту, ані фактичної можливості для подальшого його використання, адже жодного такого безпілотника на балансі Харківської міської ради немає… Також не йшлося й про допомогу ЗСУ», – зазначали у Службі безпеки.

СБУ повідомила звільненій чиновниці міськради про підозру за ч. 5 ст.191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі). Тож пані Грецькій-Миргородській загрожує дещо набагато гірше за звільнення від годівниці – 12 років за ґратами.

Як повідомляв Харків Times, колишня очільниця нині ліквідованого Харківською міськрадою управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Вікторія Грецька-Миргородська, усунута від виконання обов’язків заступниці директора цього департаменту після проведеної міськрадою перевірки, намагається відновитися на роботі через суд.

В рамках розслідування у Харкові справи про міфічні «безпілотники міської ради» правоохоронці у вересні арештували майно фігурантів цієї справи.

Вікторію Грецьку-Миргородську ще у липні відсторонили від роботи через цілу низку скандальних виділень грошей на всілякі «івенти», що й у мирний час виглядають дещо дивними, а під час війни взагалі обурюють. А управління було ліквідовано.

Харків Times ще тоді дуже зацікавило, за які заслуги пані Грецька-Миргородська отримала від заступника Командувача угрупування військ «Харків» нагороду «За оборону міста-Героя Харків». Чи полягала ця «оборона» в замовленні на гроші воєнного бюджету міста липового програмного забезпечення для не існуючого БпЛА?