Без Пушкіна та Терешкової – у Чугуївській громаді дерусифікували майже 50 топонімів

Ілюстративне фото з відкритих джерел.

У Чугуєві та селах Чугуївської громади позбавилися від 48 топонімів, нагадають про російські та радянські імперії. Так, з мапи Чугуєва зникли вулиці Ватутіна, Гагаріна, Достоєвського, Пушкіна, Некрасова.

Про це Харків Times повідомили у Чугуївській міськраді.

“Наказом Чугуївської міської військової адміністрації від 25.10.2023 №621 затверджено перелік назв вулиць, провулків, бульварів, площ Чугуївської міської територіальної громади, що були перейменовані в результаті громадських слухань, які пройшли шляхом голосування з 25 вересня по 05 жовтня 2023 року”, йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням, колишня Некрасова стала вулицею Остапа Вишні, Пушкіна –  Івана Котляревського, Достоєвського – Лесі Українки.

Немає більше  вулиць Чкалова, Ватутіна, Матросова. Замість них – Авіаційна, Юнацька Захисників Чугуєва. Також у місті з’явилися вулиці: 92-ої ОМБР, Героїв України, Волонтерська, Рятувальників, Тероборони, Захисників України.

Як повідомляв Харків Times, міська рада райцентру Куп’янськ Харківської області прийняла рішення про перейменування низки топонімів у місті. Вулиця та в’їзд, які носили ім’я радянського генерала Ватутіна, тепер називаються вулицею та в’їздом 10 Вересня – на честь звільнення Куп’янська від рашистських загарбників у ході українського контрнаступу восени минулого року.