У Куп’янську вулицю імені радянського генерала перейменували на честь звільнення у сучасній війні

Графіті у центрі Куп'янська. Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Міська рада райцентру Куп’янськ Харківської області прийняла рішення про перейменування низки топонімів у місті. Вулиця та в’їзд, які носили ім’я радянського генерала Ватутіна, тепер називаються вулицею та в’їздом 10 Вересня – на честь звільнення Куп’янська від рашистських загарбників у ході українського контрнаступу восени минулого року.

Про це Харків Times повідомили у Куп’янській міській військовій адміністрації.

Всього у Куп’янську та Куп’янську-Вузловому перейменовано 19 топонімів. У небуття пішли російські письменники Достоєвський, Горький, Лермонтов та Герцен. Немає більше вулиць імені Олександра Невського, адмірала Нахімова та Степана Разіна, а також Валентини Терешкової та Зої Космодем’янської. Немає у назвах згадок про москву та бєлгород.

Замість цього на мапі міста з’явилися вулиці письменників Івана Нечуя-Левицького, Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка, Володимира Сосюри, славетного кінорежисера Олександра Довженка, композитора Миколи Лисенка. Таких історичних та політичних діячів, як Ярослав Мудрий, Левко Лук’яненко та В’ячеслав Чорновіл, героя українсько-російської війни Дмитра Коцюбайла. А також є тепер вулиці Захисників Куп’янська та Куп’янської Тероборони, Волонтерів та Героїв Прикордонників.

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 9 вересня, росіяни завдали потужного артилерійського удару по селу Велика Шапківка Куп’янського району Харківської області. На околиці села сталася велика пожежа у природній екосистемі.