У Балаклії відкрили пам’ятний знак бійцям спецпідрозділу «Кракен», які загинули підчас визволення міста (фото)

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

У Балаклії 8 травня було відкрито пам’ятний знак бійцям спецпідрозділу «Кракен», які загинули під час звільнення міста у вересні минулого року.

Про це повідомив кореспондент Харків Times.

На стелі викарбовано імена чотирьох загиблих бійців: Ігоря Колчева (позивний Малімон), Андрія Авілова (Паломник), Віталія Сінькова (Діп) та Владислава Мартинюка (Фотік).

На місці загибелі хлопців – у мікрорайоні неподалік пам’ятного знака – встановили пам’ятну таблічку, поклали квіти та запалили свічки.

У церемонії взяли участь рідні та побратими загиблих, представники влади та мешканці міста.

Як повідомила Балаклійська міська військова адміністрація, начальник МВА Віталій Карабанов підписав розпорядження щодо встановлення 8 вересня щорічною датою відзначення Дня міста Балаклія – «з метою належного відзначення річниці визволення міста Балаклія від російсько-окупаційних військ під час Харківської наступальної операції у 2022 році».

За даними Харківської ОВА, після російської окупації Балаклії, що тривала пів року, в місті не було електрики та води, майже не працювали крамниці та аптеки. 70% житлових будинків міста зазнали пошкоджень або були зруйновані. Також були пошкоджені майже 90% закладів освіти Балаклії та будівля багатопрофільної лікарні. Окупанти вбивали, кидали за грати та катували мешканців міста, викрадали дітей.

За повідомленням спецпідрозділу «Кракен», 6 вересня, о 5:00 Сили Оборони України розпочали наступальні дії майже по всій лінії фронту на Харківщині. Вже ввечорі того ж дня спецпідрозділом Кракен було звільнено передмістя Балаклії – селище Вербівка. 8 вересня штурмові групи підрозділу увійшли в місто Балаклія. О 16:00 над Балаклійською міською Радою знов замайорив український прапор. «Саме звільнення Балаклії ознаменувало першу велику перемогу для країни і стало показником того, що українська армія здатна проводити великі, а головне успішні наступальні операції», – зазначається у повідомленні.