Організатора нарколабораторії під Харковом засудили до 11 років в’язниці

У селищі Солоницівка Дергачівського району Харківської області у будинку, який здавали в оренду, правоохоронці виявили устаткування для виготовлення наркотиків і зброю. В організації цієї нарколабораторії та незаконному зберіганні зброї звинуватили 31-річного чоловіка і засудили його до 11 років позбавлення волі.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, обвинувачений орендував цей будинок у 2019 році нібито для проживання.

“Проте обвинувачений вирішив, що «краще» організувати у чужому будинку нарколабораторію та виготовляти там психотропну речовину PVP. Для оборудки він придбав все «необхідне»: каністри з рідинами, що містить у своєму складі соляну кислоту і етиловий ефір, ваги, харчові барвники, лійки, лабораторний штатив та інше.”, – розповіли у прокуратурі.

Під час обшуку у будинку правоохоронці також виявили пістолет та 199 набоїв до нього, які обвинувачений нелегально придбав.

Під час суду встановлено, що у телефоні обвинуваченого зберіглося листування про кристалізацію, синтез, співвідношення пропорцій речовин та як робити «закладки» за координатами.

Проте чоловік свою вину не визнав і у суді зазначив, що до нарколабораторії він не має жодного відношення. За словами обвинуваченого, будинок він здав у суборенду чоловіку на імʼя «Максим» і все «обладнання» зʼявилось саме тоді, коли той заселився у будинок.

У прокуратурі наголосили, що під час проведення слідчих дій обвинувачений все детально та швидко показував правоохоронцям. Проте у суді чоловік дав інші свідчення.

Суд, вислухавши всі сторони, погодився з аргументами обвинувачення. Чоловіка визнали винним у незаконному обігу наркотиків (ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 313, ч. 3 ст. 311 КК України) та незаконному придбанні та зберіганні вогнепальної зброї (ч. 1 ст. 263 КК України). За скоєння цих злочинів чоловіка засудили до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Справу розглядали у Дергачівському районному суді Харківської області.

Як повідомляв Харків Times, під час обшуку в нарколабораторії, облаштованій у будинку у селищі Солоницівка, правоохоронці вилучили 8 кг психотропної речовини PVР, понад 400 літрів прекурсорів і хімічне обладнання.