Ідентифікація тіл загиблих у Грозі на Харківщині завершена (фото, відео)

Фото: Харків Times

Поліція офіційно заявила про завершення ідентифікації всіх тіл загиблих 5 жовтня, коли російський «Іскандер» влучив у кафе в селі Гроза Шевченківської громади Куп’янського району Харківської області, де на поминках перебували більше 60 мешканців цього села. Остаточне число загиблих – 59.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

«Триває видача тіл і фрагментів тіл родичам та знайомим загиблих в селі Гроза: харківські слідчі завершили ідентифікацію», – йдеться у повідомленні.

За словами заступника начальника відділу розслідування злочинів учинених в умовах збройного конфлікту Олександра Кобилєва, частина тіл та їх фрагментів на початковому етапі розслідування ще не були впізнані.

«На теперішній час вони ідентифіковані і ми можемо передати їх родичам для того, щоб вони змогли провести своїх близьких в останню путь», – сказав Кобилєв.

Станом на вечір вчора, 17 жовтня, в морзі залишалося ще сім тіл загиблих у Грозі.

Як повідомляв Харків Times, російський «Іскандер» влучив у будівлю сільського кафе та магазину в селі Гроза на Куп’янщині вдень 5 жовтня. У кафе проходили поминки під час перепоховання загиблого на фронті уродженця Грози. Покійний був єдиним військовим в селі того дня.

Майже сім годин рятувальники, місцеві мешканці та правоохоронці розбирали завали, що залишилися від сільського кафе у селі Гроза Куп’янського району Харківської області, куди вчора, 5 жовтня, близько 13:15 влучила російська ракета «Іскандер-М».

Перші тіла рідним почали віддавати 7 жовтня. Відтоді майже кожного дня у Грозі, навколишніх селах та селищі Шевченковому ховають загиблих.

СБУ встановила імена зрадників, які навели російську ракету на  сільське кафе. Ними виявились колишні мешканці Грози брати Володимир та Дмитро Мамони, які під час окупації села співпрацювали з росіянами у лавах їхньої «поліції». Наразі слідство встановлює можливих інших зрадників, причетних до вбивства російською ракетою “Іскандер” 55 мирних мешканців села Гроза Куп’янського району та з’ясовує, чи свідомо деякі з мешканців повідомили братам Мамонам інформацію про поминки.

Остання жертва російської ракети померла в реанімації 11 жовтня.