Сергій Жадан отримав іноземну премію за внесок у свободу слова

Харківський письменник та музикант Сергій Жадан отримав нагороду Шведського PEN-клубу – премію імені Курта Тухольського за внесок у свободу слова.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення на сайті організації.

Зокрема, його назвали одним із найважливіших і найвиразніших голосів сучасної української літератури, який зображує повномасштабне російське вторгнення в Україну і в той же час дозволяє мистецтву робити світ краще.

“З повномасштабним вторгненням Росії Сергій Жадан став голосом вільної України. Його невтомна праця показує важливу роль, яку література може відігравати навіть за найжахливіших обставин”, – сказав голова Шведського PEN-клубу Керстін Альмегорд.

Церемонія нагородження відбудеться у Стокгольмі в День ув’язнених письменників 15 листопада.

Відзначимо, що премія Курта Тухольського, німецького письменника-антифашиста, була заснована шведським PEN-клубом у 1985 році. Лауреати премії отримують можливість жити у Швеції і займатися літературною творчістю.

Як повідомляв Харків Times, поетична збірка харківського автора Сергія Жадана “Новий правопис” (A New Orthography: переклад Джона Хеннессі і Остапа Кін) видавництва Lost Horse Press увійшов до списку фіналістів літературної премії PEN America Literary Awards в номінації “Перекладна поезія”.