На Харківщині засіяли озиминою майже 169 тисяч га сільгоспугідь

Фото: kharkivoda.gov.ua

Аграрії Харківської області проводять збір пізніх зернових культур та засівають озимину. Під врожай озимих культур на наступний рік планують засіяти 246,6 тисячі гектарів, що на 8,5% більше, ніж у 2022 році.

Про це Харків Times повідомили у Харківській ОВА.

Згідно з повідомленням, під майбутній врожай аграрії області вже обробили більш як 210 тисяч гектарів, а сівбу провели на площі 168,7 тисячі гектарів.

«Фермерські господарства вже сіють озимі пшеницю, жито та ячмінь. Ріпаку висіяно на 28% більше від прогнозу. Сівба триває в тому числі з використанням мінеральних добрив. Сходи озимих зернових культур отримані на 49,9 тисячі гектарів або 26% до засіяних площ», – Розповіли у ХОВА.

Крім того, в регіоні тривають робото зі збору врожаю пізніх зернових культур. Соняшнику зібрано понад 500 тисяч тонн, а сої – майже 49 тисяч тонн. Загалом фермери Харківщини намолотили 1 мільйон 473 тисячі тонн зерна ранніх та пізніх зернових культур.

Як повідомляв Харків Times, станом на третю декаду вересня 2023 року аграрії Харківщини зібрали понад 1,3 мільйона тонн нового врожаю.