За тиждень на Чугуєвщині три коти захворіли на сказ

Фото: Держпродспоживслужба Харківської області

Від початку року на території Чугуївського району Харківської області зафіксовано 9 випадків сказу тварин, чотири з них у вересні-жовтні. Через це у чотирьох селах району введено карантинні обмеження.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби області.

За інформацією служби, останнім часом сказ було виявлено у трьох котів та одного собаки.

Так, 1 жовтня на подвір’я мешканця села Таранівка забрів безпритульний кіт. Тварина вела себе агресивно, а при спробі вигнати його з території кинувся на хазяїна домоволодіння та покусав його. Наступного ранку тварину було знайдено мертвою. Лабораторні дослідження підтвердили, що тварина була хвора на сказ.

2 жовтня у селі Леб’яже домашня кицька, яка напередодні повернулася додому покусаною, відмовилася від їжі та води. Тварина також покусала господарку, коли жінка обробляла кішці рани. Того ж дня кішка померла. Експертиза встановила, що причиною загибелі кішки став сказ.

Покусана жінка звернулася до Чугуївської лікарні, де їй надали медичну допомогу та призначили курс антирабічних щеплень.

28 вересня розпочала курс антирабічних щеплень мешканка села Малинівка. Жінка намагалася вигнати чужу кішку зі свого подвір’я, проте тварина накинулася на господарку домоволодіння та покусала їй кісті рук. Кішку було вбито, її голову відправили на дослідження, яке підтвердило у тварини сказ.

Ще один випадок сказу було виявлено у домашнього собаки у селі Гракове. 9 вересня тварину на власному подвір’ї покусала лисиця. Власниця домоволодіння ізолювала собаку і самостійно зробила щеплення проти сказу вакциною «Нобівак – R» своїм чотирьом котам, які проживають у будинку та на подвір’я не виходять. Собака, що знаходився в ізоляції, 28 вересня перестав їсти, і помер 2 жовтня. Причиною загибелі тварини також став сказ.

5 жовтня за рішенням місцевої протиепізоотичної комісії у частині району оголошено карантин та визначено зони загрози:

– введено карантинні обмеження щодо сказу в с. Таранівка. Визначено загрозливу зону с. Безпалівка, мисливські угіддя зазначеного села та зону спостереження с. Пасіки, с. Першотравневе, Чугуївського району та мисливські угіддя зазначених рад;

– введено карантинні обмеження щодо сказу в с. Гракове. Визначено загрозливу зону с. Залізничне, с. Н. Гнилиця, мисливські угіддя зазначених сіл та зону спостереження смт. Чкаловське, с. Коробочкине, Чугуївського району, мисливські угіддя зазначеної ради;

– введено карантинні обмеження щодо сказу в селищі Малинівка. Визначено загрозливу зону м. Чугуїв, мисливські угіддя зазначеного міста та зону спостереження с. Коробочкине, Чугуївського району, мисливські угіддя зазначеної ради;

– введено карантинні обмеження щодо сказу в с. Леб’яже. Визначено загрозливу зону с. Базаліївка, мисливські угіддя зазначеного села та зону спостереження с. Коробочкине, Чугуївського району, мисливські угіддя зазначеної ради.

Тепер собак та кішок у карантинній зоні перерахують та візьмуть на облік. У разі виявлення сказу в когось з домашніх тварин, їх, на жаль, необхідно буде приспати. Також повинні провести «епідеміологічне розслідування та визначення контингенту для проведення профілактичних щеплень людей, ймовірно інфікованих хворою твариною». Місця, де перебувала хвора на сказ тварина, продезінфікують, а з мешканцями проведуть роз’яснювальну роботу.

Скасувати карантинні обмеження можуть лише за 60 діб від дня останнього захворювання тварин на сказ.

Як повідомляв Харків Times, у селі Юрченкове Чугуївського району оголосили карантин через скажену лисицю. Хвора тварина подушила курей у місцевому курятнику, та зчепилася з хазяйським собакою.

У селах Іванівка та Михайлівка Чугуївського району Харківської області введено карантинні обмеження через випадок сказу у дворічного кота. 19 вересня хвора тварина покусала жінку.