У селі на Чугуївщині оголосили карантин через скаженого кота

Ілюстративне фото з відкритих джерел

У селах Іванівка та Михайлівка Чугуївського району Харківської області введено карантинні обмеження через випадок сказу у дворічного кота. 19 вересня хвора тварина покусала жінку.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби області.

Після нападу на людину кота вбили та закопали. Проте ветеринари ексгумували тіло і частину рештків направили на дослідження, яке підтвердило, що тварина була хвора на сказ.

Це вже п’ятий випадок сказу у тварин, виявлений у Чугуївському районі з початку року.

25 вересня за рішенням місцевої протиепізоотичної комісії у Іванівці оголошено карантин. Також означено зону загрози – село Михайлівка та лісові угіддя навколо нього та зону спостереження – село с. Волохів Яр Ізюмського району і розташовані поруч мислівські угіддя.

Тепер собак та кішок у карантинній зоні перерахують та візьмуть на облік. У разі виявлення сказу в когось з домашніх тварин, їх, на жаль, необхідно буде приспати. Також повинні провести «епідеміологічне розслідування та визначення контингенту для проведення профілактичних щеплень людей, ймовірно інфікованих хворою твариною». Місця, де перебувала хвора на сказ тварина, продезінфікують, а з мешканцями проведуть роз’яснювальну роботу.

Скасувати карантинні обмеження можуть лише за 60 діб від дня останнього захворювання на сказ тварин у Іванівці.

Як повідомляв Харків Times, у селі Юрченкове Чугуївського району оголосили карантин через скажену лисицю. Хвора тварина подушила курей у місцевому курятнику, та зчепилася з хазяйським собакою.