До 12 років в’язниці загрожує організатору референдуму про приєднання Куп’янщини до рф

Фото: Харкывська обласна прокуратура

У Харкові за співпрацю з ворогом судитимуть мешканця селища Шевченкове Куп’янського району Харківської області. 57-річний чоловік допомагав російським загарбникам в організації так званого референдуму про приєднання до рф та і поширював пропагандистське видання «Харьков Z».

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, підсудний з власної волі влаштувався до створеного рашистами “Шевченковского территориального управления ВГА Купянского района Харьковской области”. У цьому псевдооргані він обійняв посаду “главного специалиста сектора внутренней политики”.

Він допомагав російським загарбникам просувати антиукраїнські наративи, розповсюджуючи серед місцевих мешканців пропагандистську газету «Харьков Z».

“На шпальтах газети публікувались матеріали, за допомогою яких загарбники намагались створити позитивне ставлення до держави-агресорки. У статтях друкованого видання заперечувалась збройна агресія рф проти України, а окупанти були представлені як «визволителі», а також транслювались тези щодо «турботи» держави-агресорки та готовності рф надавати будь-яку допомогу населенню.”, – розповіли у прокуратурі.

Окрім цього колаборант за вказівкою окупантів збирав інформацію про місця для розміщення агітаційних матеріалів: стендів, дошок оголошень тощо.

Більше того, чоловік збирав дані про місця розташування виборчих комісій на території Шевченківської громади та підшукував приміщення для проведення в подальшому так званого «референдуму» про приєднання Куп’янського району до рф.

Чоловіка судитимуть ч. 6 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Такий злочин карається позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою.

Справу розглядатимуть в Орджонікідзевському районному суді м. Харкова.

Як повідомляв Харків Times, за прославлення армії рф на 10 років засудили художника-постановника харківського телеканалу.