На території “Жовтневого лісгоспу” незаконно видобували пісок

Слідчі оголосили про підозру 25-річному мешканцю Харкова, який незаконно видобував пісок на території «Жовтневого лісового господарства». Своїми діями підозрюваний завдав державі збитків на суму понад 300 тис. грн.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

“У вересні цього року підозрюваний, не маючи спеціального дозволу на користування надрами, здійснив видобуток кварцевого піску на земельній ділянці, розташованій на території ДП «Ліси України» філії «Жовтневе лісове господарство».”, – розповіли в прокуратурі.

За інформацією слідства, харків’янин незаконно накопав 45 тон піску.

Розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу  від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 000 грн до 85 000 грн) або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Як повідомляв Харків Times, протягом кількох років три приватні фірми незаконно добували пісок на землях Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва у селищі Рогань. В результаті цінні землі вишу, призначені для наукових цілей, практично знищені.