У центрі Харкова замість Пушкіна з’явився мурал з соняхами (фото)

У центрі Харкова замість Пушкіна намалювали мурал з соняхами. Фото: Діна Чмуж/Facebook

Мурал зі соняхами, що наче у скорботі схилили свої голови, з’явився на стіні будинку у Харкові, де ще місяць тому знаходилося зображення російського поета Олександра Пушкіна.

Про це Харків Times повідомила авторка стінопису, харківська художниця Діна Чмуж.

Дівчина розповіла, що ідея намалювати великі соняхи, як нагадування, що йде війна, прийшла до неї в січні 2022 року. Але вона не встигла її втілити.

“А коли постало питання, що ж малювати замість наявного на цій стіні пу-пу-пушкіна, я дуже добре уявила там великі соняхи, але тепер вони стали більш скорботними.”, – розповіла Діна.

У чорно-білий малюнок з соняхами художниця вплела червоні стрічки з вірша поетеси Катерини Калитко:

Там спокій був, як мед, що перегус і згірк,
і пес ішов до рук, і рухалась планета.
Але звучав метал крізь довгу ноту меду,
але торкала тінь обличчя дорогі.
Я там іще стою. Уже не всі живі.
Таких скупих зозуль ще зроду не було в нас:
кують нам рік чи два.
І в грудях все холоне,
як срібло на траві.
Я потім розповім.

Робота над муралом, розташованим в районі перехрестя вулиць Пушкінської та Ярослава Мудрого, велася в два етапи. Спочатку було зафарбовано зображення Олександра Пушкіна. Це сталося 4 вересня цього року, повідомили в спільноті “Деколонізація Україна”.

3 жовтня Діна Чмуж завершила роботу над новим стінописом. Роботи над створенням муралу з соняхами тривали декілька днів, бо стіна, де він розташований, висока, розповіла художниця. Реалізувати свій задум вона змогла лише за допомогою драбини.

Як повідомляв Харків Times,  9 листопада, у День української писемності та мови у Харкові спочатку закрили мішками з піском а потім демонтували погруддя Пушкіну.