З Синьківки на Харківщині евакуйовані останні п’ять цивільних мешканців – Синєгубов

Фото: suspilne.media

У ніч на сьогодні, 29 вересня, з села Синьківка Куп’янського району Харківської області, через яке фактично проходить лінія фронту, евакуйовані останні п’ять цивільних мешканців, які там ще залишалися.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Для нас це було дуже важливо, тому що вона вже на самісінькому фронті. Для нас дуже важливо було їх вивезти, тому що шанси отримати поранення дуже високі саме з цього напрямку», – заявив начальник ХОВА Олег Сингєгубов в ефірі загальнонаціонального марафону.

За його словами, на даний момент з «небезпечних громад Куп’янщини» евакуйована 1091 людина, з них 226 дітей. Крім того, більше 2 000 людей, серед яких 175 дітей, виїхали до більш безпечних місць самостійно.

Начальник ХОВА зазначив, що, на жаль, фіксуються «факти повернення людей, у тому числі з дітьми».

«Проводимо роз’яснювальну роботу щодо цього, оскільки російські війська не відмовилися від своїх спроб», – сказав Синєгубов, за словами якого Куп’янський та Лиманський напрямки «залишаються пріоритетними для російських військ».

Як повідомляв Харків Times, станом на початок серпня, понад чотири тисячі мешканців Куп’янського району Харківської області, де була оголошена обов’язкова евакуація, написали письмові заяви про відмову виїжджати.

Минулої доби у Куп’янську на Харківщині російською модифікованою ракетою «Гром Е-1» був вражений інфраструктурний об’єкт. У селі Кіндрашівка Куп’янського району від російського обстрілу палали 3 гектари «сухостою на відкритій місцевості». А у лісі поблизу села Кутьківка Дворічанської громади того ж району внаслідок російського обстрілу зайнялася хвойна підстилка на площі 4 гектари.