У метро Харкова оновили написання дерусіфікованої станції «Київська» (фото)

Фото: КП "Харківський метрополітен

Співробітники Харківського метрополітену демонтували тимчасову назву і встановили перший комплект нових літер на колійні стіни на станції «Київська».

Про це Харків Times повідомили у КП “Харківський метрополітен”.

Назва “Київська” замість “Киевская” з’явилася на станції у липні цього року. Як пояснили на підприємстві, заміну було виконано “у звʼязку з необхідністю дотримання норм законодавства України”.

Тоді було встановлено тимчасове візуальне рішення, після чого до адміністрації метрополітену звернулися представники архітектурної агенції «balbek bureau» та запропонували розробити макети нових літер.

“Нові літери були змодельовані згідно з архівними фотоматеріалами та геометрією існуючого зразка.”, – розповіли на підприємстві.

У метрополітені кажуть, що вдячні керівнику «balbek bureau» Славі Балбеку, усім хто був залученим до процесу розробки та виробництва літер, та благодійникам, котрі профінансували вказану ініціативу.

У подальшому буде встановлено усі комплекті літер на колійні стіни станції.

Як повідомляв Харків Times, на станції метро «Київська» Харківського метрополітену змінили назву станції з російського написання на українське. Напис, який початково був виконаний керамічними літерами таким собі «псевдостароруським» шрифтом та російською мовою, замінили на простіший, але український.

У Харківському метрополітені пообіцяли замінити нові літери назви “Київська”.