Мали побудувати ТРЦ ще до Євро-2012, але навіть не оформили дозволи

Шевченківська окружна прокуратура Харкова звернулася до Господарського суду Харківської області  з позовною заявою в інтересах держави в особі Харківської міської ради до неназваного ТОВ про розірвання договорів купівлі-продажу та зобов‘язання повернути земельні ділянки. Площа п’яти земельних ділянок – близько п’яти гектарів, вартість – майже 30 млн гривень, розташування – навпроти стадіону «Металіст».

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Вказані землі знаходяться напроти стадіону «Металіст» та повинні були бути забудованими до 31.12.2011, тобто до проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». Проте підприємством порушено умови договорів купівлі-продажу землі щодо здійснення забудови земельної ділянки, поліпшення інфраструктури міста та облаштування прилеглої території в передбачені умовами договорів строки. ТОВ навіть не отримано дозвільні документи, які надають право на виконання будівельних робіт, що унеможливлює ефективне використання вказаної земельної ділянки», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що якби підприємство виконало свої зобов’язання та побудувало те, що обіцяло, «гості міста та харків’яни під час чемпіонату з футболу та в подальшому були б повноцінно забезпечені послугами, які надавалися в торгово-розважальному центрі». У місті краще розвивався б малий та середній бізнес, сплачувалися у більшому розмірі податки.

Господарський  суд відкрив провадження у цій справі.

Як повідомляв Харків Times, Господарський суд Харківської області повернув Харківській міській територіальній громаді земельну ділянку площею майже 1 га та вартістю понад 100 млн гривень на розі вулиці Луї Пастера та бульвару Івана Каркача. На цій землі, переданій в оренду підприємству ще за часів мерства Михайла Добкіна, мав бути побудований житловий квартал, але підприємство з 2007 року не лише нічого не побудувало, а й навіть не одержало дозвільних документів на будівництво.