Фермерку з Великого Бурлука судитимуть за колабораціонізм

За співпрацю з окупантами судитимуть директорку фермерського господарства з Великого Бурлука Харківської області. Колаборантці загрожує штраф або в’язниця.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, жінка очолювала фермерське господарство, яке спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових і олійних культур, розведенні худоби та встановленні столярних виробів.

“У липні минулого року, під час окупації смт Великий Бурлук підприємиця, підтримуючи дії рф, здійснювала господарську діяльність у взаємодії з російськими загарбниками, чим «заробила» привілейоване ставлення до себе.”, – розповіли в прокуратурі.

Користуючись поблажливістю ворогів підприємиця залучила найманих працівників для збору українського врожаю, який у подальшому окупанти вивозили до бєлгородської області рф і там реалізовували.

Вона також переоформила фермерське господарство відповідно до російського законодавства, щоб сплачувати податки в казну рф.

Під час обшуку слідчі виявили у фермерки докази протиправної діяльності, зокрема документи, що свідчать про роботу підприємства під час окупації та виплату найманим співробітникам заробітної плати в російських рублях.

Обвинувальний акт щодо підприємиці за ч. 4 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) розглянуть у Чугуївському міському суді Харківської області. Санкція статті передбачає штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 170 000 грн), або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Як повідомляв Харків Times, 74-річна мешканка селища Великий Бурлук вивезла до рф українське зерно на 13 млн грн.