У Харкові 30% підприємств припинили роботу – Синєгубов

Фото: ДСНС у Харківській області

На відновлення Харківської області, одного з найбільш постраждалих через російську збройну агресію регіонів України, виділено понад 3 млрд грн.

Про це сьогодні, 19 вересня, на Міжнародному інвестиційному форумі “Kharkiv: Restart”, що проходить у Києві, повідомив керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає  кореспондент Харків Times з місця події.

За словами Синєгубова внаслідок розв’язаної рф широкомасштабної війни, у Харківській області зруйновано це більше 30 тисяч об’єктів, більше 10 тисяч – це саме житловий фонд.

“Однак саме відновлення, і перші сигнали вже відповідно дала держава, оскільки наразі ми реалізуємо, власне кажучи, процеси відновлення на суму більше мільярда гривень по області, а якщо включати місто Харків, це більше трьох мільярдів”, – повідомив Олег Синєгубов.

Головне у процесі відновлення – створення умов для нормальної життєдіяльності людей, щоб вони з евакуації поверталися додому. Виділені на реконструкцію кошти спрямовуються на відновлення інфраструктури: житлової та енергетичної, створення безпечного освітнього середовища.

Чиновник відзначив, що представники бізнесу готові інвестувати у відновлення області. За майже 19 місяців бойових дій у Харківській області зруйновано та пошкоджено більше 20 тисяч підприємств.

“Ті, які припинили свою діяльність – біля 7 тисяч, тобто це майже 30 відсотків. Однак вже з них 60 відсотків готові заново інвестувати кошти і відновлювати свою діяльність саме безпосередньо у місті Харкові, на території Харківської області.”, – розповів Олег Синєгубов.

Як повідомляв Харків Times, на Міжнародному інвестиційному форумі «Рестарт Харків», що проходить у Києві, мер Харкова Ігор Терехов закликав іноземних інвесторів вкладати гроші в економіку Харкова вже зараз, «не зважаючи на те, що ще йде війна».