Найманця російської пвк “редут” викрили у катуванні українців в окупованій Балаклії

Російський окупант Руслан Паштов катував українців струмом на Харківщині (Фото: СБУ)

СБУ повідомила про підозру бойовику російського гру у вчиненні воєнних злочинів проти мирних мешканців Харківської області. Під час окупації міста Балаклія росіянин викрадав проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців та жорстоко катував їх.

Про це Харків Times повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

За інформацією спецслужби, зловмисником є 34-річний росіянин Султан Паштов – бойовик батальйону «Чібіс» 16-ї окремої бригади головного управління генштабу зс рф (відомого як гру).

Слідчі встановили, що навесні 2022 року він у складі угруповання російських військ перебував в окупованій на той час Балаклії.

У місті, на території захопленого райвідділу поліції рашисти влаштували катівню, до якої звозили десятки викрадених мирних мешканців. Жорстоко катуючи українців, Паштов разом зі своїми спільниками намагався зламати спротив українців російській окупації і змусити співпрацювати з ворогом.

“У застінках до людей застосовували жорстокі тортури, у тому числі на тривалий час ув’язнювали в антисанітарних умовах без їжі та води. Також рашисти застосовували до викрадених людей електричний струм.”, – розповів Владислав Абдула.

За інформацією прокуратури області, підозрюваний є найманцем пвк “редут” з позивним “тайсон”.  Його жертвами стали чотири місцеві патріоти, які не приховували своїх проукраїнських настроїв навіть в окупації.

Російський найманець викрадав та катував українців разом з трьома окупантами. У одного з них був позивний «сурік».

“Спочатку вони приїжджали додому до патріотів, вдягали їм мішок на голову та відвозили до місцевої катівні. Під час перебування у камері тортур окупанти проводили «допити», а редутівець бив чоловіків гумовим кийком по всьому тілу, завдавав ударів електрошокером.”, – розповіли у прокуратурі.

Одному з потерпілих підозрюваний погрожував відрізати мізинець на нозі. Для цього окупант дістав із сейфу кинджал зі слідами крові, щоб залякати чоловіка.

Іншому потерпілому кат вдягнув мішок на голову та повіз, як він сказав чоловіку, на «сюрприз». Приїхавши до місця, редутівець зняв мішок з потерпілого та поставив на коліна. Чоловік побачив яму, в якій знаходились трупи. З метою здійснення значного психологічного тиску поруч з головою потерпілого окупанти зробили декілька пострілів з автомату, після чого відвезли назад до катівні.

Слідчі повідомили Паштову про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). В СБУ проводять заходи для притягнення воєнного злочинця до відповідальності і обіцяють знайти і покарати російського ката незалежно від часу та місця його перебування.

Як повідомляв Харків Times, поліцейські ідентифікували росіянина, який катував людей в окупованому Вовчанську.