Поліцейські ідентифікували росіянина, який катував людей в окупованому Вовчанську

Правоохоронці ідентифікували особу одного з росіян, який піддавав тортурам людей у катівні, облаштованій рашистами в приміщенні агрегатного заводу у м. Вовчанськ. Це найбільша катівня на Харківщині, де зазнали фізичних та психологічних знущань та каліцтв понад 500  мирних мешканців.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції Харківської області.

До перетвореного окупантами на в’язницю агрегатного заводу у Вовчанську звозили з навколишніх населених пунктів патріотично налаштованих людей, які відмовлялися співпрацювати з ворогом.

Серед бранців російських загарбників були й літні люди. Проте поважний вік не врятував мирних мешканців від знущань та катувань з боку “асвабадителей”.

Людей тримали тут по кілька місяців, дехто з ув’язнених незаконно утримувався більше пів року. На стінах катівні ув’язнені відмічали дні, тижні та місяці перебування в неволі.

З бранців «вибивали» інформацію про громадян, які виступали проти російських загарбників.

Беззахисних людей нещадно катували : застосовували струм, який подавався через дроти, прив’язані до різних частин тіла, били гумовими палицями, виривали нігті.

Люди, які перенесли ці жахіття, видряпували на стінах катівні ікони та слова молитви.

Серед тих, хто постраждав від звірств російських воєнних злочинців, були й семеро громадян Шрі-Ланки, які до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України навчались у медичному коледжі у Куп’янську. Рятуючись від окупації, у березні 2022 року вони пішли до Харкова, проте по дорозі їх затримали російські військові. Окупанти відвезли іноземців до агрегатного заводу у Вовчанську, розмістили їх у камери та утримували протягом 4 місяців.

Іноземців, як і інших бранців, піддавали фізичному та психологічному насильству.

Серед катів був 36-річний громадянин рф.

“Поліцейські встановили, що фігурант, будучу учасником терористичної організації «лнр», разом з іншими військовими підрозділами збройних сил російської федерації після повномасштабного вторгнення на територію України та окупації частини Харківщини, захопили приміщення «Вовчанського агрегатного заводу», яке перетворили на «в’язницю».”, – розповіли у поліції.

Російському кату повідомили про підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України (жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

За вчинення цього злочину підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Як повідомляв  Харків Times, правоохоронці викрили двох братів, які були наглядачами у російській катівні в Ізюмі.