Прокуратура вимагає арешту з заставою у 2 млн грн для підозрюваного воєнкома з Харківщини

Фото: Суспільне

Сьогодні, 14 вересня, у Київському райсуді Харкова обирають запобіжний захід начальнику Чугуївського районного терцентру комплектування та соціальної підтримки, полковнику Руслану Мазовецькому. Його підозрюють у підробці документів, за допомогою яких чоловіки призовного віку могли уникнути мобілізації і виїхати за кордон. Мазовецький з підозрою не погоджується.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Суспільного.

Прокуратура подала клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За словами прокурора Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Сергія Григор’єва, це дозволить уникнути низки ризиків, які виникнуть, якщо Мазовецький залишиться на волі.

“Руслан Мазовецький може переховуватися від слідства, що підтверджується тим, що він служить за контрактом, є офіцером резерву. Чоловік може у будь-який час змінити місце проживання та виїхати в інший регіон через бойові дії”, — повідомив Сергій Григор’єв.

Також прокурор зазначив, що військова частина, у якій проходить службу Мазовецький, може змінити місце дислокації в іншу область, що створить умови для переховування.

Прокуратура вважає, що підозрюваний може, користуючись службовим становищем та дружніми зв’язками з колегами, сприяти знищенню або спотворенню доказових документів, що стосуються цього кримінального провадження.

“Якщо суд вирішить застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але призначити заставу, то обвинувачення просить встановити заставу понад два мільйони гривень”, — каже Григор’єв.

Мазовецький з підозрою не погоджується.

“З перших днів повномасштабного вторгнення я створив та очолював роту охорони, яка була бойовим підрозділом. Надалі я був командиром загону, який проводив розвідувальні дії. Функціональні обов’язки начальника Чугуївського РТЦК я півтора року не виконував. Прокуратура не обґрунтовує моїх дій, обвинувачень”, — розповідає Руслан Мазовецький.

Про викриття воєнкома з Харківщини на продажі документів для уникнення від мобілізації стало відомо напередодні, 13 вересня.

“Зловмисник забезпечував ухилянтів довідками військово-лікарської комісії та посвідченнями, які підтверджували непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.”, – розповів речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

У вересні 2022 року полковник підписав та видав військовозобов’язаному підроблене тимчасове посвідчення з відміткою про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку без фактичного проходження ним військово-лікарської комісії, розповіли в Офісі генпрокурора України.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області викрили начальника військкомату, який за хабарі допомагав ухилянтам уникнути мобілізації. Вартість його «послуг» становила від $3 000 до $8 000 з одного «клієнта».