У Харківській області правоохоронці затримали депутата Шевченківської селищної ради VIII скликання, який під час окупації займався підприємницькою діяльністю у взаємодії з ворогом.
Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
За інформацією слідства, до широкомасштабної війни депутат мав бізнес у сфері лісопильного виробництва. Після окупації смт Шевченкове він налагодив дружні відносини з загарбниками і став вести бізнес у взаємодії з ними.
Щоправда, підприємець дещо змінив сферу діяльності. Від окупантів підозрюваний отримав так званий «патент на торговую деятельность, сферу общественного питания, сферы обслуживания населения» зі специфікацією «розничная торговля горючим».
“Колаборант реалізовував пальне на автозаправних станціях в м. Куп’янськ та смт Шевченкове. За можливість вести підприємницьку діяльність він щомісячно сплачував 50 тис. російських рублів окупаційній владі.”, – розповіли у прокуратурі.
Для ведення незаконного бізнесу колаборант використовував місцеву нафтобазу та мережу захоплених АЗС, повідомили в УСБУ Харківщини. Щоб наповнювати резервуари, він налагодив поставки пального з росії.
“За наявними даними, серед «споживачів» паливно-мастильних матеріалів були окупаційні підрозділи рф, які заправляли свою техніку на загарбаних АЗС.”, – розповіли у спецслужбі.
Після деокупації району депутат намагався «залягти на дно» у селищі і таким чином уникнути правосуддя.
Однак, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. Слідчі повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 170 000 грн) або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Як повідомляв Харків Times, 62-річна депутатка Шевченківської селищної ради Харківської області під час окупації селища добровільно обійняла посаду у створеній ворогом так званій адміністрації.