Влада Харкова обіцяє прибрати з мосту «дружбу народів»

Фото: 2day.kh.ua

Влада Харкова запевнила, що обов’язково прибере скульптуру, яка символізує дружбу народів України та росії, розташовану біля Харківського мосту в середмісті.

Про це Харків Times повідомив очільник громадської організації «Деколонізація. Україна» Вадим Поздняков.

Він опублікував у Telegram фото скульптури та відповідь міськради на свій запит.

«З центру Харкова приберуть пам’ятник “дружбі українського і російського народів”. Сподіваємося, що це відбудеться цими днями. Тягнути час не варто», – йдеться у повідомленні Позднякова.

Фото: Вадим Поздняков/Telegram

Як зазначив у коментарі Суспільному директор міського Департаменту будівництва Дмитро Липовий, пам’ятник неодмінно буде знесений, от тільки зі строками наразі не можуть визначитися.

«Відпрацьовуємо механізми, варіанти як це зробити. Коли ми це зробимо і буде готове рішення — тоді правильно буде прокоментувати. Про терміни я не можу зараз відповісти, тому що це буде залежати від тих способів, які оберемо», — сказав Липовий.

Маємо надію, що Департамент не зволікатиме з демонтажем і скульптура сумнівних художніх достоїнств нарешті зникне з середмістя Харкова.

Як повідомляв Харків Times, у серпні Харківська міськрада заявила про намір таки демонтувати пам’ятник російському вченому Михайлу Ломоносову, який з незрозумілих причин досі стоїть перед будівлею Палацу дитячої та юнацької творчості на Салтівці.