Влада Харкова готова знести пам’ятник Ломоносову

Фото: 2day.kh.ua

Харківська міськрада заявила про намір таки демонтувати пам’ятник російському вченому Михайлу Ломоносову, який з незрозумілих причин досі стоїть перед будівлею Палацу дитячої та юнацької творчості на Салтівці.

Про це Харків Times дізнався з відповіді міськради на запит харківських активістів дерусіфікації, оприлюдненої на телеграм-каналі «Деколонізація. Україна».

«З 24.02.2022 року з пам’ятника вилучено адресну табличку та з квітня 2023 року ініційовано процедуру його демонтажу», – повідомляють з міськради.

Виходячи з тексту відповіді, справа з демонтажем цього пам’ятника, який, до речі, навіть «не перебуває на обліку як пам’ятка монументального мистецтва», а просто рахується на балансі Харківського палацу дитячої та юнацької творчості, зітнулася з майже непереборними обставинами. Виявляється, що з моменту «ініціювання процедури демонтажу» Департамент освіти Харківської міської ради та комунальний заклад «Харківський палац дитячої та юнацької творчості», мабуть, шукають місце, «в контексті якого» цей безумовний символ імперського впливу «не буде виступати символом російсько-імперського минулого». Схоже, спочатку Департамент і комунальний заклад вважали, що досить буде просто зняти табличку. Рік якось працювало, але більше не працює, треба таки зносити. Тепер пошукаємо місце з якимось іншим, ніж в усьому місті, «контекстом». Чому скульптуру, що навіть не є витвором мистецтва, не можна просто прибрати на якийсь склад, у міськраді наразі відповісти не змогли.

Як повідомляв Харків Times, 19 серпня у Харкові зафарбували мурал з Сергієм Єсеніним, розташований на вулиці, яка чомусь досі носить ім’я цього російського поета.