Заняття у харківських вишах можливі лише за наявності правильних укриттів

Ілюстративне фото: zn.ua

Перехід до очної форми навчання у вишах Харкова можливий лише за умови «наявності на об’єкті захисної споруди цивільного захисту, яка відповідає вимогам ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту».

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС області.

«Я рекомендую керівникам закладів вищої освіти, засновникам закладів освіти незалежно від форми власності забезпечити виконання рішення засідання Ради оборони Харківської області стосовно функціонування закладів освіти в режимі офлайн лише при умові наявності на об’єкті захисної споруди цивільного захисту, яка відповідає вимогам ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту», – зазначив т.в.о. начальника цього управління Сергій Чабань.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, наразі таких вишів у Харківській області п’ять – вони й розпочнуть післязавтра учбовий процес у змішаній очно-заочній формі.

За словами Синєгубова, Харківська область перебуває на третьому місці в України за кількістю студентів-першокурсників. Середню шкільну освіту в області отримуватимуть більше 220 тисяч учнів, майже 14 тисяч з них – це першокласники.

«На жаль, через все ще складну безпекову ситуацію більшість з них сяде за «віртуальні парти», – написав Синєгубов у Telegram.

Втім, дозвіл на навчання дітей у класах, що влаштовані у Харківському метрополітені, Служба порятунку дала.

«Вирішено вважати можливим проведення освітнього процесу в режимі офлайн у комісійно визначених приміщеннях метрополітену на п’яти станціях. Для організації освітнього процесу за змішаною формою навчання на сьогоднішній день триває облаштування 20 службових приміщень на станціях метрополітену. Під час навчального процесу співробітниками ДСНС будуть додатково організовані заняття з дітьми та освітянами щодо дотримання пожежної безпеки та дій у разі надзвичайних ситуацій», – розповів т.в.о. начальника ГУ ДСНС Харківщини.

Як повідомив Олег Синєгубов, для дітей Харківщини, які «через пандемію COVID-19 та російське вторгнення довгий час не мають доступу до повноцінного шкільного навчання», за допомогою ЮНІСЕФ та інших партнерів в області розвивають «нові освітні формати, які дозволяють нашим дітям компенсувати освітні втрати».

У громадах області створені десять Цифрових освітніх центрів – обладнаних сучасною технікою просторів для безпечного проведення занять з дітьми 6-17 років для надолуження освітніх втрат.

«Програма надолуження освітніх втрат передбачає проведення додаткових занять з математики, української та англійської мов для учнів 1-4 класів. Крім того, заохочується робота репетиторів у громадах області. Для вчителів проводяться регулярні тренінги з розвитку цифрових навичок та інклюзивної освіти», – зазначив начальник ХОВА.

Тож, до змішаної форми навчання наразі готуються 19 шкіл у Харкові, п’ять вишів, де витримані умови щодо укриттів, та 12 закладів професійної освіті.

Як повідомляв Харків Times, на п’яти станціях Харківського метрополітену облаштовують 60 класів, де зможуть навчатися 1003 дитини. До підземної «школи» ходитимуть учні молодших класів, зрозуміло, не всі.