300 тис. доларів «заробили» на ухилянтах лікарі в Харківській області – СБУ (фото)

СБУ блокувала схему ухилення від мобілізації на чолі з головою військово-лікарської комісії у Харківській області.

Про це Харків Times повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

«У результаті слідчо-оперативних дій на Харківщині викрито голову районної військово-лікарської комісії, який діяв у змові з працівниками місцевої лікарні та двома посередниками. У ролі посередників виступали колишні працівники військомату та лікарні, які отримували гроші від «клієнтів» та домовлялися з медиками про встановлення фальшивих діагнозів», – йдеться у повідомленні.

Медики вписували у підроблені документи неіснуючі важкі діагнози, які дозволяли уникнути призову, а потім і виїхати за межі України. Втім, «послуги» пропонувалися навіть людям, які не підлягали мобілізації за станом здоров’я. Коштувала ця «послуга» від трьох до п’яти тисяч доларів.

«Сума залежала від терміновості і фінансових можливостей клієнтів. Отримані гроші учасники «схеми» розподіляли між собою відповідно до «об’єму обов’язків» після кожної оборудки. За період функціонування схеми «ділкам» вдалось незаконно заробити понад 300 тис. доларів», – розповів Абдула.

Правоохоронці провели 16 обшуків у місцях роботи та проживання фігурантів справи, під час яких було вилучено «понад 30 тис. доларів США, чорнові записи та інші документи, важливі для слідства».

Всі затримані повідомлені про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 27, ч.3 ст.369-2 (зловживання впливом). Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх винних осіб.

Як повідомляв Харків Times, в середині серпня у Харківській області викрито двох лікарів, які допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації.

На початку цього місяця у Харкові викрили організатора схеми, за якою ухилянти за певну плату отримували можливість виїхати за кордон. Вартість послуги коливалась від $3000 до $6500. Цього чоловіка підозрюють у тому, що він заснував благодійну організацію та під виглядом волонтерської діяльності організовував безперешкодний виїзд військовозобов’язаних за кордон.