Лікарки з Харкова та Нової Водолаги творчо фальшували довідки для ухилянтів

Ілюстративне фото

У Харківській області двоє лікарів виготовляли фальшиві медичні довідки, як допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації. Завдання медики виконували творчо. Вони створювали історії хвороби пацієнтів, які навіть не з’являлися у стаціонарі, вели анамнез та ставили діагнози на основі підроблених результатів досліджень.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції області.

“Надалі відомості з виписки із медичної карти пацієнтів служили підставою для складання довідки щодо встановлення інвалідності.”, – розповіли у поліції.

За інформацією слідства, зловмисницями виявились дві 48-річні жінки. Одна з них працює лікарем-невропатологом однієї з харківських лікарень, інша – завідуюча відділення для лікування хворих соматичного профілю «Нововодолазької центральної лікарні», повідомив речник СБУ області Владислав Абдула.

“За гроші вони видавали фіктивні медичні довідки про те, що стан здоров’я військовозобов’язаних є обмежено придатним до служби у воєнний час та непридатним до військової служби у мирний час.”, – розповів Владислав Абдула.

Медпрацівниці робили довідки на замовлення реєстраторки медичної обласної МСЕК №4 КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи», повідомили у прокуратурі області. Саме до реєстраторки безпосередньо звертались клієнти для оформлення фейкової «групи інвалідності» під ключ. А вона вже підшукувала лікарів, які за певну плату виконають вимоги “клієнтів”.

Правоохоронці затримали реєстраторку навесні цього року. ЇЇ звинувачують у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тис. грн до 93,5 тис. грн) або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Лікаркам слідчі повідомили про підозру ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Медкиням загрожує покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тис. грн до 68 тис. грн) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідство встановлює інших осіб, які можуть бути причетні до цієї протиправної діяльності.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові 50-річна реєстраторка МСЕК за хабарі організувала оформлення липових довідок про інвалідність. Протягом півроку її “послугами” скористалися щонайменше 200 людей, у переважній більшості – чоловіки призовного віку.