У Харкові вулицям Бажанова та Конєва повернули історичні назви

Вулиця Чорноглазівська. Фото: Харків Times

Сьогодні, 18 серпня, під час ХVІІ позачергової сесії Харківської міської ради 8-го скликання депутати підтримали рішення про перейменування низки об’єктів топоніміки, пов’язаних з росією.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

Згідно з рішенням, історичні назви повернуто вулицям, які за часів СРСР перейменували на честь радянських маршалів. Відсьогодні вулиця Маршала Бажанова буде офіційно називатися Чорноглазівською. Цю стрімку вулицю в середмісті старі харківці завжди називали саме Чорноглазівською.

Вулиці Конєва повернули історичну назву – бульвар Гончарівський.

На мапі Харкова знов є провулок Петинський, що довгі роки носив ім’я ніяк не пов’язаного з містом теоретика марксизму Георгія Плеханова.

Замість вулиці Маяковського буде вулиця Миколи Хвильового, українського письменника, одного з основоположників пореволюційної української прози.

Провулок Петрашевського назвали на честь фундатора української військової авіації, хіміка-винахідника Петра Франка (сина письменника Івана Франка), провулок Халтуріна – на честь фізика-теоретика, академіка Ісака Померанчука (співпрацював з О. І. Ахієзером та Л. Д. Ландау).

Колишня вул. Оренбурзька носитиме ім’я братів Гипиків, (Ярослав та Богдан Гипики загинули під час оборони Маріуполя). Вулицю Цілиноградську перейменували на честь добровольця окремого батальйону «Карпатська Січ» Мирослава Мисли (загинув поблизу селища Кримське на Луганщині).

Вулиця Луб’янська отримала назву Лубенська. Вулиця Молодої гвардії стала вулицею Добровольців.

Як повідомляв  Харків Times, топонімічна комісія Харківської міськради схвалила повернення вулицям міста історичних назв. У середмістя повертається вулиця Чорноглазівська, а на Гончарівці буде вулиця Гончарівська.

У Харкові низку об’єктів перейменували на честь загиблих героїв російсько-української війни: Дмитра Коцюбайла, Георгія Тарасенка, Олега Громадського, Владислави Черних.