Почесними громадянами Харкова стали лише ті, хто боронить місто від рашистської навали

Фото: news.liga.net

Сьогодні, 18 серпня, на своїй XVII позачерговій сесії депутати Харківської міської ради 8 скликання затвердили список нових почесних громадян нашого міста. Мабуть, вперше за цей список міг би проголосувати будь-який чесний та свідомий громадянин Харкова – серед почесних лише військовослужбовці, які відстояли наше місто проти рашистської навали та боронять його сьогодні. У списку немає жодного «корисного» владі колишнього члена заборонених партій, жодного учасника «ділових схем» та «представника інтересів». Всі нові почесні громадяни – військові, які втримали наше незламне місто у 2022 році та продовжують боронити його й усю країну зараз.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

Отже, від сьогодні почесними громадянами Харкова стали:

  • генерал-полковник Олександр Сирський – командувач Сухопутними Військами Збройних Сил України;
  • генерал-лейтенант Юрій Лебідь – начальник Східного територіального управління Національної гвардії;
  • генерал-майор Ігор Танцюра – командувач Сил Територіальної Оборони ЗСУ;
  • генерал-лейтенант Сергій Соколовський – начальник Національної академії Нацгвардії;
  • бригадний генерал Андрій Бережний – начальник Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба;
  • лейтенант Рустам Кривошея – начальник групи внутрішнього контролю командування Сил Тероборони ЗСУ;
  • лейтенант Олег Черкашин (Іспанець) – командир 227 окремого батальйону тероборони ЗСУ, кавалер орденів «За мужність» III ступеня та «Богдана Хмельницького» II й III ступенів, який прийняв перший бій з окупантами 26 лютого 2022 року в районі Дзеркального струменя, коли до середмістя Харкова прорвалася колона російських «тигрів».
  • військовий медик та волонтер Сергій Філіппов – людина, яка восени 2022 року, звільняючи Харківщину, втратила обидві ноги, а зараз після реабілітації знову прагне працювати лікарем та рятувати життя.

«Щойно на сесії депутатський корпус ухвалив одностайне рішення присвоїти звання «Почесний громадянин міста Харкова» Олександру Сирському, Юрію Лебедю, Ігорю Танцюрі, Сергію Соколовському, Андрію Бережному, Олегу Черкашину, Сергію Філіппову і Рустаму Кривошеї. Бойові заслуги цих людей говорять самі за себе. Саме вони не дали захопити Харків, а тепер захищають наше місто. І завдяки їхнім зусиллям рано чи пізно ворог буде вибитий геть з кожного куточка української землі. Слава Україні! І вічна вдячність кожному герою!», – заявив з приводу присвоєння цих звань мер Харкова Ігор Терехов.

Єдине, чого ані депутати, ані мер не зробили перш, ніж присвоювати звання захисникам, – не спитали в них, чи приємно їм буде носити ці почесні звання разом із підсанкційним олігархом Павлом Фуксом, колишньою нардепкою проросійських та комуністичних поглядів Алою Александровською чи пловчинею та олімпійською чемпіонкою Яною Клочковою, яка із початком війни не знайшла нічого кращого, ніж перебратися до окупованого ворогом Криму? Чи приємно їм буде стати почесними громадянами міста, якому знадобилося рішення суду для того, щоб прибрати з «почесних» російського сенатора Олександра Шишкіна, який підтримував та підтримує напад росії на Україну. Міста, мер якого вважає, що чищення цього часом ганебного списку «почесних громадян» зараз не на часі та закликає почекати для цього закінчення війни?

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 18 серпня, під час ХVІІ позачергової сесії Харківської міської ради 8-го скликання депутати підтримали рішення про перейменування низки об’єктів топоніміки, пов’язаних з росією. Ще низка вулиць міста від сьогодні носить імена героїв, які загинули, захищаючи Україну від рашистів.