На Чугуївщині через війну постраждали 3019 житлових будинків

Фото: Галина Мінаєва/Telegram

У Чугуївському районі внаслідок російської агресії зафіксовано 5300 фактів пошкодження та руйнування об’єктів, 3019 з них – це житлові будинки.

Про це Харків Times довідався з брифінгу заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова.

«Наразі в Чугуївському районі вже тривають відновлювальні роботи. Понад 90% готовності мають 5 багатоквартирних будинків у селищі Старий Салтів. Майже завершено відновлення 2 багатоквартирних будинків у Чугуєві. Незабаром тут можна буде розпочинати проведення внутрішніх ремонтних робіт та заселяти людей», – розповів Євген Іванов.

Також відбувається капітальний ремонт будівлі в Старому Салтові, в якій розміщено амбулаторію загальної практики сімейної медицини № 1, Центр надання адміністративних послуг та селищну раду. Крім того, для 14 житлових будинків у цьому населеному пункті розробляють проєктно-кошторисну документацію, після чого будуть проведені необхідні для відбудови об’єктів тендерні процедури.

Крім того планується відновити Старосалтівський ліцей та Чугуївський ліцей №2.

За даними начальника Чугуївської РВА Сергія Лободенка, торік у ході бойових дій близько половини району перебувало під окупацією: 128 населених пунктів із 226. До повномасштабного ворожого вторгнення населення району складало 210 тисяч осіб, наразі тут налічується 157 тисяч постійних жителів і 57 тисяч ВПО.

Як зазначив Євген Іванов, всього в області у 2023 році реалізується 38 проєктів щодо відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури на суму 540 млн грн. Це кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласного бюджету та субвенції територіальних громад.

Як повідомляв Харків Times, з 24 лютого станом на 1 січня 2023 року у Харківській області внаслідок бойових дій загинуло 1699 мирних мешканців, у тому числі 74 дитини, зруйновано та пошкоджено майже 10 тисяч будинків.